logo
01/04
29/03
25/03
22/03
17/03
11/03
09/03
05/03
24/02
17/02
01/02
28/01
26/01
2 ...

За демонтаж встановленої без погодження реклами Львівська міська рада заплатить понад 3 млн грн

26-01-2021 13:452683

За демонтаж встановленої без погодження реклами Львівська міська рада заплатить понад 3 млн грн

У 2018 році департамент економічного розвитку Львівської міської ради своїм рішенням вирішив демонтувати рекламні конструкції, що як він стверджував, були самовільно встановленими. Демонтажні роботи здійснило комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління».

Відразу після демонтажу компанії, котрим належала реклама, подали до суду з позовом на Департамент економічного розвитку, в котрому просили суд визнати протиправними та скасувати Наказ щодо демонтажу рекламних конструкцій.

Зокрема, у березні 2020 року Верховний суд визнав протиправними рішення Департаменту економічного розвитку та стягнув з міської ради кошти у сумі 3,6 млн гривень.

Згідно з судовим рішенням, Львівська міська рада повинна відшкодувати на користь ТОВ «Комтех Аутдор» кошти у розмірі 2,4 млн грн, у тому числі 2,2 млн грн реальної шкоди, та майже 200 тис. грн упущеної вигоди.  Окрім того, на користь ПП НВП «Комтех-плюс» ЛМР повинна сплатити 1,1 млн грн, у тому числі 1 млн грн реальної шкоди та понад 100 тис. гривень упущеної вигоди.  

Таким чином, Верховний суд скасував Постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26 грудня 2019 року, котрою на вимогу ТОВ «Комтех Аутдор» та ПП НВП «Комтех-плюс» було скасовано рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2019 року та зобов’язано Львівську міську раду, за результатами проведеної судової будівельно-технічної експертизи, сума матеріальної шкоди спричинена демонтажем, сплатити 1,87 млн грн ТОВ «Комтех Аутдор» та ПП НВП «Комтех-плюс» у розмірі 849 тис. гривень.

Варто зазначити, у червні 2020 року компанії знову подали позов до суду за бездіяльність міською радою щодо виконання виконавчих листів, та просили суд зобов’язати Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області відновити виконання цих виконавчих листів.

Зокрема, підставою звернення підприємців до суду стало те, що Департамент економічного розвитку проводив будь-які інші платежі, окрім тих, які були присуджені на користь підприємців.

«Зважаючи на те, що бюджетні призначення для бюджетних установ мають певні ліміти, позивачі вважають, що за час вирішення заявленого у справі спору і набрання рішенням законної сили, усі бюджетні призначення боржника на поточний бюджетний період будуть використані ним на цілі, не пов`язані з безспірним стягненням присуджених позивачам сум», – зазначається в Ухвалі суду.

Варто зазначити, Департамент економічного розвитку у грудні минулого року затвердив оновлений Паспорт бюджетної програми на 2020 рік. Відповідно до нього, департамент заклав кошти у розмірі понад 3 млн грн на забезпечення виконання судових рішень.

Зокрема, кошти у розмірі 1,9 млн грн передбачені на виконання виконавчих листів по справах ТОВ «Комтех Аутдор», понад 1 млн грн по справах ПП НВП «Комтех-плюс», та майже 8 тисяч гривень на сплату судового збору Державної судової адміністрації України.

Наразі суди ще тривають, наступне судове засідання призначено на 17 лютого 2021 року.

Зазначимо, компанія ТОВ «Комтех Аутдор» є рекламним агентством, зареєстрованим та заснованим у Львові в 2005 році. Власниками компанії є бізнесмен Олександр Ситник, головний редактор газети і видавничого дому «Галицькі контракти» Іван-Малявін Сергій Вікторович, та директором ТОВ «Українське рекламне агентство «Галицькі контракти» Віктор Одинець.

ПП НВП «Комтех-плюс» також займається рекламною діяльністю, заснована та зареєстрована у 1998 році у Львові. Власником компанії є Віктор Жумік, котрий також співвласник ТОВ «Українське рекламне агентство «Галицькі контракти».

Марія БОБРА, для Leopolis.news