logo
07/12
06/12
05/12
02/12
01/12
29/11
2 ...

Закон повинен рухати нас до європейської демократії, а не до авторитарного управління медіа – Княжицький

03-10-2022 15:00463

Закон повинен рухати нас до європейської демократії, а не до авторитарного управління медіа – Княжицький
Фото: НСЖУ

Підготовка законопроєкту «Про медіа» до другого читання поки що не розпочалася: багато зауважень від європейських партнерів.

Про це в коментарі НСЖУ сказав народний депутат, досвідчений український медійник Микола Княжицький.

«Я сподіваюся, що в рамках підготовки законопроєкту буде враховано наявні пропозиції, в тому числі Європейської Солідарності, – наголосив Микола Леонідович. – Але поки що навіть сама підготовка не розпочалася. Як я розумію, є дуже багато зауважень до цього законопроєкту в наших європейських партнерів. Бо якщо ми говоримо про євроінтеграційний законопроєкт, то він повинен пройти експертизу Європейської комісії. Експертизи такої не було (принаймні, її висновків ми не бачили)», - сказав Княжицький.

Микола Княжицький додав, що ніколи не повірить, що Європейська комісія може погодитися на те, щоб Україна замість суспільного телерадіомовлення мала розвинуте державне телебачення, щоб медіарегулятор не був «до кінця незалежним».

«Різні індустрії, діяльність яких має регулювати цей регулятор, також не погодяться на те, щоб він був не незалежним, тобто, по суті, на втручання держави в свою діяльність», – сказав Микола Княжицький.

Крім того, на його переконання, українське суспільство не погодиться із «багатьма русифікаторськими правками», які містить законопроєкт.

Відповідно до своїх зобов’язань щодо євроінтеграції Україна має ухвалити закон про медіа до нового 2023 року. На думку Миколи Княжицького, це можна зробити, якщо робоча група з його підготовки ефективно попрацює із запропонованими правками й внесе на друге читання законопроєкт, який буде влаштовувати українців, українських журналістів і Європейську комісію.

«Закон повинен рухати нас до європейської демократії, а не до авторитарного управління медіа», – наголосив Микола Княжицький.

Leopolis.news