logo
22/09
21/09
20/09
18/09
14/09
13/09
12/09
2 ...

Країни «Бухарестської дев'ятки» підтримали вступ України в НАТО

07-06-2023 18:24732

Країни «Бухарестської дев'ятки» підтримали вступ України в НАТО
Фото: Ілюстративне

Учасники саміту «Бухарестської дев’ятки» у спільній заяві підтвердили наміри продовжувати фінансову та військову підтримку України, а також схвалили її майбутнє членство в Північноатлантичному альянсі.

Про це йдеться в підсумковій заяві саміту, повідомляє «Європейська правда».

Лідери  «Бухарестської дев’ятки» стверджують, що саміт НАТО у Вільнюсі «має ще більше посилити нашу політичну й практичну підтримку України».

«Ми прагнемо до більш потужного, багаторічного і всеосяжного пакета підтримки для України, який посилить її обороноздатність також шляхом впровадження стандартів НАТО і підвищення оперативної сумісності з НАТО», – зазначають вони.

Зокрема, лідери дев’яти країн висловили «рішучу підтримку євроатлантичним прагненням України і підтверджують рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна стане членом НАТО».

«У зв'язку з цим ми очікуємо, що у Вільнюсі ми піднімемо наші політичні відносини з Україною на новий рівень і започаткуємо новий політичний курс, який приведе Україну до членства в НАТО, як тільки дозволять умови», – йдеться в заяві.

Також «Бухарестська дев’ятка» заохочує Україну продовжувати реформи, які є необхідними для подальшого прогресу на шляху до членства в ЄС і НАТО.

Окремо в заяві засуджуються численні воєнні злочини Росії, яку закликають «негайно припинити бойові дії і беззастережно вивести свої війська з території України», а також засуджуються «всі, включно з білоруссю, хто активно сприяє російським військовим зусиллям».

Підготувала Анастасія Андрійчук Leopolis.news