logo
24/02
23/02
22/02
2 ...

Виступає за вихід Польщі з ЄС та зближення з рф: ЦПД назвав організаторів акції з зерном на кордоні

12-02-2024 15:19207

Виступає за вихід Польщі з ЄС та зближення з рф: ЦПД назвав організаторів акції з зерном на кордоні
Фото: з Telegram

Акцію з українським зерном на кордоні організував маргінальний польський політик Рафал Маклер, партія якого виступає за вихід Польщі з ЄС, критикує розміщення військ НАТО в країні та агітує за покращення стосунків з рф.

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації РНБО України.

«Напередодні на кордоні України та Польщі польські протестувальники висипали на дорогу зерно з кількох українських фур. Цю акцію організував Рафал Маклер – один із натхненників протестів, власник логістичної компанії та лідер люблінського осередку маргінальної партії «Конфедерація», – йдеться у повідомленні. 

Згідно з даними Центру, ця політсила виступає за вихід Польщі з ЄС, критикує розміщення військ НАТО в країні та агітує за покращення стосунків з рф. Партія не користується широкою підтримкою поляків. Сам Маклер балотувався у 2019 році в Сейм, але невдало.

«Чергова акція Маклера вочевидь відповідає інтересам рф, яка зацікавлена у конфлікті між українцями й поляками та зменшенні підтримки України з боку ЄС. Крім того, ця акція стала в пригоді напівкримінальним польським колам, яких підозрюють у рейдерських схемах на ринку перевезень в ЄС», - підкреслюють у ЦПД.

У РНБО підкреслюють, що деструктивні дії окремих політиків не повинні впливати на партнерські й добросусідські відносини України та Польщі.

Нагадаємо, 11 лютого біля КПП «Дорогуськ» протестувальники висипали частину зерна з українських вантажівок, які перетнули кордон.

Посольство України у Польщі закликало польську сторону рішуче відреагувати на інцидент на кордоні, де протестувальники висипали на дорогу частину зерна з українських вантажівок.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news