logo
15/04
14/04
13/04
12/04
11/04
10/04
09/04
2 ...

У Польщі стартують масштабні військові навчання за участю країн НАТО

25-02-2024 10:49333

У Польщі стартують масштабні військові навчання за участю країн НАТО
Фото: nato.int

У неділю, 25 лютого, розпочинаються національні навчання Збройних Сил Польщі за участю країн НАТО під назвою Dragon-24 (DR-24).

Про це повідомляє Генштаб польської армії.

Загалом у навчаннях DR-24 буде задіяно близько 20 тис. солдатів і 3,5 тис. одиниць техніки з 10 країн НАТО, у тому числі близько 15 тис. військовослужбовців Збройних сил Польщі. Їх перевірять на взаємодію та виконання бойових завдань на землі, у повітрі та на морі. Окрім військових дій у вищезазначених сферах, військові дії також будуть проводитись у кіберпросторі. 

Основними силами для участі у навчаннях буде 11-та Любуська бронекавалерійська дивізія, але також будуть задіяні військовослужбовці сил спеціального призначення, ВПС, ВМС та територіальної оборони.

У цьогорічному заході також братимуть участь підрозділи об’єднаних збройних сил, присутні в Польщі, зокрема бойова група НАТО eFP (посилена передова присутність).

 

DR-24 також залучатиме елементи невійськової частини системи оборони держави, від місцевої адміністрації воєводства, району та міста до державної адміністрації.

В основному вправи будуть розділені на два етапи. На першому етапі заходи проводитимуться в умовах кризової ситуації, а на другому – в рамках оборонної операц

Ці військові маневри стануть ключовим елементом найбільших з 1988 року навчань НАТО Steadfast Defener-24. Загалом у навчаннях, які проходитимуть переважно в Центральній Європі, візьмуть участь приблизно 90 тисяч солдатів з усіх країн НАТО та Швеції. Під час навчань перевірятимуть здатність сил Альянсу стримувати та захищати, у тому числі відбивати напад потенційного супротивника на країни НАТО.

Навчання будуть приурочені до святкування 75-ї річниці заснування НАТО.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news