logo
15/04
14/04
13/04
12/04
11/04
10/04
09/04
2 ...

Невизнане Придністров'я звернулося до рф через «тиск Молдови»

28-02-2024 15:37350

Невизнане Придністров'я звернулося до рф через «тиск Молдови»
Фото: elegram/PervîiPrednestrovskii

Місцеві «депутати» невизнаного Придністров'я звернулися до Ради федерації та Державної думи росії з проханням реалізувати заходи щодо захисту самопроголошеної республіки в умовах «посилення тиску Молдови».

Таке рішення ухвалили місцеві депутати Придністров’я на з'їзді 28 лютого, передає NewsMaker.

Також місцеві «депутати» звернулися до ОБСЄ, СНД, Європейського парламенту, міжнародного комітету Червоного Хреста та до генсека ООН із закликом «вплинути на керівництво Молдови для повернення до адекватного діалогу та припинити порушення прав і свобод мешканців Придністров'я».

Як зазначено у зверненні, Молдова нібито розв'язала проти невизнаного Придністров’я «економічну війну», а також звинуватили Кишинів у тому, що він нібито навмисно блокує переговори з Тирасполем.

Як відомо, з початку 2024 року Кишинів скасував митні пільги для придністровських підприємців. Це викликало гостру реакцію Тирасполя, а «влада» регіону організовувала в Тирасполі протести проти дій Кишинева.

Як відомо, 28 лютого у Тирасполі відбувся «З'їзд депутатів усіх рівнів». У ньому взяли участь депутати місцевого законодавчого органу та місцеві районні, міські та сільські депутати, депутати першого скликання місцевого законодавчого органу, представники місцевого виконавчого органу та лідер невизнаного Придністров’я Вадим Красносільський.

Раніше ЗМІ повідомляли, що придністровські депутати нібито можуть звернутися до Путіна і попроситися в РФ.

У МЗС України заявили, що Київ рішуче реагуватиме на будь-які провокації, спрямовані як на втягування придністровського регіону у війну Росії проти України, так і на дестабілізацію ситуації в Молдові.

У ГУР назвали фейком інформацію, що Придністров’я проситиметься до рф.

 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news