logo
15/04
14/04
13/04
12/04
11/04
10/04
09/04
2 ...

Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою до рф припинити війну і вивести війська з України

29-02-2024 14:01387

Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою до рф припинити війну і вивести війська з України
Фото: facebook.com/Euroefe

Європарламент ухвалив резолюцію щодо необхідності непохитної підтримки України ЄС після двох років повномасштабної війни.

Резолюцію депутати ухвали більшістю голосів. За проголосував 451 депутат, проти – 46, ще 49 євродепутатів утрималися, повідомляє «Укрінформ».

У документі, зокрема, сказано: «росія веде злочинну, неспровоковану та невиправдану повномасштабну війну проти України з 24 лютого 2022 року. Вона розпочала цю війну у 2014 році шляхом анексії Кримського півострова та одночасної окупації частин Донецької та Луганської областей. Ця війна є грубим та показовим порушенням Хартії ООН, фундаментальних принципів міжнародного права. Дії росії в Україні впродовж минулих двох років загрожують миру й безпеці в Європі та у світі».

Європарламент наголосив на непохитній солідарності з народом та політичним керівництвом України, підтвердив підтримку незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Депутати знову засудили російську війну проти України, а також залучення до неї режиму в білорусі.

Вони висунули вимогу до росії та її поплічників негайно зупинити бойові дії та вивести всі свої сили та військове обладнання з усієї території України.

Резолюція окремо наголошує на неприпустимості атак проти мирного населення та цивільної інфраструктури, закликає рф зупинити практику насильницької депортації українців з тимчасово окупованих територій та звільнити всіх українців, які перебувають у російському полоні або ув’язненні, та припинити практику завезення російських громадян на ТОТ України.

Європарламент засуджує намір росії провести «президентські вибори» на ТОТ України та підкреслює, що Європарламент не визнає результати цих протиправних «виборів».

Депутати закликали Єврокомісію, високого представника ЄС та уряди країн-членів працювати разом з Україною та всім міжнародним співтовариством для створення спеціального трибуналу з розслідування та покарання злочину агресії, що був скоєний проти України російськими керівниками та її поплічниками, зокрема, в білорусі. В документі вітається заснування Міжнародного центру із переслідування за злочин агресії проти України у Гаазі.

Європарламент закликав ЄС та його членів продовжувати санкції проти країни-агресора, забезпечити ефективну імплементацію всіх 13-ти пакетів таких обмежувальних заходів та усунути існуючі можливості для їх обходу.

«Європарламент… підкреслює, що російська війна проти України призвела до фундаментальних змін геополітичної ситуації в Європі та загрожує її безпековій архітектурі і що відповідь на такий розвиток потребує від ЄС рішучих, широких політичних, безпекових та фінансових рішень», – сказано у документі.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news