logo
19/04
18/04
17/04
16/04
15/04
2 ...

На другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві (ФОТО)

02-03-2024 16:11268

На другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві (ФОТО)
Фото: Рафаль Бенедиксюк

25 лютого у Варшавській філармонії з успіхом виступив Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії у програмі польсько-української солідарності, присвяченій другій річниці війни з Росією. Організаторами заходу виступили Польсько-український фонд Іґнація Яна Падеревського та Фундація «Second LIfe».

Про це повідомляє пресслужба Львівської національної філармонії.

Як зазначив генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп, «Цей виступ має багато знаків, символів та підтекстів. У серці Варшави ми виконуємо ту музику, яка є нашим серцем: музику Василя Барвінського, Миколи Колесси, Бориса Лятошинського, Миколи Леонтовича, Мирослава Скорика. Зараз у часі війни ми зрозуміли, яким є наше серце і якими ми хочемо бути — перемогти й жити далі, з нашою музикою та культурою. Цим концертом у Польщі ми не тільки увіковічнюємо памʼять українських героїв: в такий спосіб ми декларуємо свою сутність і дякуємо усім, хто допомагає нам у ці надзвичайно складні часи».

Президент Польсько-української Фундації імені Іґнація Яна Падеревського Адам Бала підкреслив, що концерт є вираженням вдячності українських митців за польсько-українську солідарність, яка стала реальністю з першого дня повномасштабної російської агресії, а також вшануванням пам'яті десятків тисяч невинних українських жертв.

На концерті були присутні представники від Міністра оборони Польщі, парламенту Республіки. 

Академічний симфонічний оркестр під керівництвом Володимира Сивохіпа виконав твори польських та українських композиторів: Генрика Миколи Ґурецького, Миколи Колесси, Василя Барвінського, Любави Сидоренко та Бориса Лятошинського. 

За роялем солювали піаністки Віоліна Петриченко та Маріанна Гумецька. Польську сторону представляв ректор Варшавської музичної академії ім. Фридерика Шопена, професор Клаудіуш Баран, який грав на акордеоні.

Leopolis.news