logo
23/05
22/05
21/05
20/05
19/05
18/05
2 ...

Екзитполи місцевих виборів у Польщі: «ПіС» із незначним відривом випередила альянс Туска

08-04-2024 09:58230

Екзитполи місцевих виборів у Польщі: «ПіС» із незначним відривом випередила альянс Туска
Фото: ілюстративне

За результатами місцевих виборів у Польщі 7 квітня попередня партія влади «Право і справедливість» ймовірно випереджає «Громадянську коаліцію» з незначним відривом, отримавши найкращі результати у малих містах і селах.

Як повідомляє RMF24, пише «Європейська правда», про це свідчать результати екзитполу від Ipsos.

Опитування на виході з дільниць прогнозує «ПіС» 33,7% голосів, «Громадянській коаліції» – 31,9% голосів, блоку «Третій шлях» – 13.5%, «Конфедерації» – 7,5%, «Лівиці» – 6,8%. 

При цьому «Громадянська коаліція» прогнозовано отримає більшість у місцевих виборних органах 10 воєводств, «ПіС» – у шести. 

«Громадянська коаліція» здобула найвищий результат у Поморському воєводстві, де їй прогнозують 47%, а «ПіС» – у Підкарпатському, де її результат може становити 49,7%. 

В цілому «ПіС» здобула найбільшу підтримку серед мешканців сільської місцевості і невеликих містечок, тоді як «Громадянська коаліція» – у великих містах. 

Голосування завершилося о 21 годині у неділю. Явка на виборах склала 51,5%.

Другий тур має відбутися через два тижні, 21 квітня, якщо кандидати не наберуть принаймні 50% голосів у першому турі.

Очільниця Національної виборчої комісії Магдалена Пєтшак оголосила, що до них не надходило інформації про серйозні інциденти під час голосування. 

Місцеві вибори є першим виборчим випробуванням для коаліційного уряду на чолі з прем’єр-міністром Дональдом Туском майже через чотири місяці після приходу до влади.

Опитування громадської думки, оприлюднені за кілька днів до голосування, свідчили, що партії керівної коаліції на чолі з Туском і вже опозиційне праве угруповання – партія «Право і справедливість» на чолі з Ярославом Качинським – йдуть пліч-о-пліч.

Давніші опитування показали, що поляки переважно позитивно оцінили перші 100 днів роботи нового уряду в частині сфер, але є і ті, де переважає негативна оцінка.

Місцеві вибори відбуваються на тлі масштабних протестів фермерів у Польщі та конфілікту з Україною щодо аграрного імпорту і автомобільних перевезень.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news