logo
24/05
23/05
22/05
21/05
20/05
19/05
2 ...

Британія планує передати Україні лазерний комплекс ППО DragonFire

12-04-2024 15:31549

Британія планує передати Україні лазерний комплекс ППО DragonFire
Фото: робота комплексу DragonFire

Велика Британія планує передати перші зразки лазерного комплексу протиповітряної оборони DragonFire Україні.

Про це заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, пише «Мілітарний».

Грант Шаппс під час офіційного візиту до лабораторії DragonFire заявив, що енергетична лазерна установка все ще знаходиться на етапі випробувань, однак уряд працює над пришвидшенням розробки.

За його словами, Велика Британія планує отримати перші комплекси DragonFire до 2027 року, але працює над тим, щоб надіслати прототипи в Україну раніше, навіть якщо вони не будуть у 100-відсотковій готовності.

«Скажімо, не обов’язково, щоб [лазер] був ідеальним на 100 відсотків, щоб, можливо, українці його почали використовувати. На даний момент 2027 рік все ще залишається датою завершення розробки, але, звичайно, я подивлюся, що ми можемо зробити, щоб пришвидшити це», – заявив Шаппс.

DragonFire – це британська 50+ кВт енергетична лазерна установка, розробка якої розпочалась у 2018 році під проводом провідних британських компаній, таких як: MBDA UK, Leonardo UK та QinetiQ Group.

Комплекс був створений для знищення безпілотників, однак наразі британське військове командування розглядає його як достатньо потужний засіб для перехоплення артилерійських боєприпасів, крилатих та навіть балістичних ракет.

Комплекс DragonFire працює шляхом фокусування 37 лазерних променів потужністю 1,5 кВт за допомогою дзеркал у єдиний промінь для посилення потужності.

Величезною перевагою системи перед класичними ракетними системами ППО та ПРО є її низька ціна експлуатації: за даними британського Міноборони, вартість пострілу коливається в межах 10 фунтів (близько 496 гривень). Для порівняння, вартість сучасних зенітних ракет може коливатись в межах кількох мільйонів доларів за одиницю.

В березні 2024 року британське оборонне відомство показало результати одного з випробувань DragonFire в ході якого комплекс успішно перехопив квадрокоптер та артилерійську міну.

Максимальна дальність знищення повітряних цілей залишилась невідомою. Під час тестів установка знищила безпілотник та спричинила вибух артилерійської міни менш ніж за п’ять секунд.

Випромінювання енергетичної установки невидиме та безшумне, оскільки довжина хвилі променю рівна 1 мк. Воно близьке до інфрачервоного спектру світла, а тому непомітне для людського ока.

Зазначається, що новітня лазерна установка має високу точність: може поцілити монету на відстані кілометра.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news