logo
03/06
31/05
13/05
09/05
06/05
03/05
01/05
23/04
20/04
15/04
11/04
08/04
2 ...

Кулеба розповів на форумі Україна-ЄС про складові успіху розвитку європейської оборонної промисловості

06-05-2024 15:36445

Кулеба розповів на форумі Україна-ЄС про складові успіху розвитку європейської оборонної промисловості
Фото: МЗС України

6 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба онлайн взяв участь у форумі оборонних індустрій Україна-ЄС.

Про це інформує МЗС України.

Глава МЗС України висловив вдячність бельгійському головуванню за організацію заходу, а також всім країнам-членам за допомогу, яку вони надають Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії.

За словам міністра, росію, яка хоче зруйнувати мир на континенті, можна зупинити лише за допомогою переважаючої оборонної потужності завдяки спільному нарощуванню оборонної промисловості.

«Якщо ми хочемо зберегти мир в Європі, ми повинні перейти до європейської економіки та промисловості воєнного часу. Лише так ми можемо стримати агресію Росії, продемонструвавши, що Європа має засоби для самозахисту. Спільний оборонно-промисловий простір допоможе подолати існуючі проблеми. Жодна країна не може допомогти Україні та захистити Європу самотужки. Ми можемо цього досягти лише колективними зусиллями», – наголосив Кулеба.

Крім того, глава українського зовнішньополітичного відомства зазначив, що успіх розвитку європейської оборонної промисловості залежить від трьох складових:

1. створення спільного оборонно-промислового простору в рамках ЄС, а також країн-партнерів і країн-кандидатів. Зокрема спільний оборонно-промисловий простір допоможе подолати проблеми, які виникають через використання різних видів зброї та боєприпасів;

2. довгострокове планування, контракти та закупівлі. Стратегія ЄС вже зробила важливий крок у цьому напрямку, і ми очікуємо її швидкої практичної імплементації на національному та міжурядовому рівнях;

3. посилення співпраці між оборонними галузями України та ЄС.  Сьогодні Україна є європейським центром оборонної промисловості. Багато урядів і компаній вже співпрацюють зі своїми українськими колегами, і вигоди від цього величезні. Кожен євро, інвестований у здатність України виробляти більше озброєнь, генерує вигідні безпекові та фінансові дивіденди для європейських партнерів.

Як зазначив Кулеба, вже зроблено багато сміливих кроків, щоб пробудити Європу і перетворити її на справжнього глобального гравця, водночас, необхідно зробити ще більше кроків, щоб уможливити перемогу України над російською агресією та довготривалий, добре захищений мир у всій Європі.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news