logo
22/06
21/06
20/06
19/06
17/06
14/06
13/06
2 ...

У Самборі експонується «Біблійна вишивка Стапана Бориславського»

12-05-2024 17:51400

У Самборі експонується «Біблійна вишивка Стапана Бориславського»
Фото: автора

Сьогодні, 12 травня, з нагоди Дня матері в прокатедральному соборі УГКЦ Самбора Покрова Пресвятої Богородиці відкрито персональну виставку робіт знаного митця з Дрогобича «Біблійна вишивка Степана Бориславського».

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.

На огляд молільників парафії собору автор представив сорок унікальних вишитих робіт. Серед них образи Ісуса, його матері Марії, Різдво Христове. Погляди багатьох були привернуті до «Тайної вечері», чотирнадцять стацій – Страстей Ісуса та інших, що ніби не нитками і голкою майстерно відтворені на полотні, а мовби написані пензлем талановитого художника.

Виставка у соборі діятиме до п’ятниці. Затим роботи біблійної вишивки експонуватимуться у самбірській греко-католицькій церкві Йосафата Коциловського та Григорія Лакоти. А перед тим вона демонструвалася у Дрогобиці, Львові, Трускавці, Бориславі. Її мета не лише пропаганда мистецтва, яким неперевершено володіє Степан Бориславський, але й збір доброчинних пожертв для ЗСУ.

Довідково. Степан Бориславський народився 22 жовтня 1970 року на Дрогобиччині. Після жахіття війни в Придністров’ї переніс дві клінічні смерті. Йому приснилася Матір Божа, яка тримала на руках вишивку і цим знаком немов закликала творити таке ж. Наставником стала земна мама Марія, яка навчила сина майстерно вести голку і нитку.

Відтак з 2000 року Степан Бориславський вишиває. В його доробку понад 100 унікальних полотен.  Ними захоплюються і милуються, бо в них вишивальник вклав частку свого серця, укріпив глибоку віру в Бога і щиру любов до України.  

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news