logo
25/06
24/06
23/06
20/06
19/06
18/06
17/06
2 ...

Офіційно підтверджено смерть президента Ірану під час аварії гелікоптера

20-05-2024 08:50471

Офіційно підтверджено смерть президента Ірану під час аварії гелікоптера
Фото: з відкритих джерел

Президент Ірану Ебрагім Раїсі і його супутники, зокрема міністр закордонних справ Хосейн Амір-Абдоллахян, були знайдені мертвими на місці аварії гелікоптера на північному заході Ірану.

Про це повідомило сьогодні, 20 травня, іранське державне телебачення, передає «Радіо Свобода».

За повідомленням, вертоліт розбився через погані погодні умови.

Уряд Ірану проводить екстрене засідання, повідомляють державні ЗМІ.

Іранське законодавство передбачає, що в разі смерті президента влада переходить до першого віцепрезидента. Рада, що складається зі спікера парламенту, голови судової влади і першого віцепрезидента, повинна організувати вибори нового президента протягом 50 днів.

Чинним першим віцепрезидентом Ірану є Мохаммад Мохбер.

Пошуково-рятувальні групи за підтримки кількох іноземних урядів шукали гелікоптер після того, як він впав за поганих погодних умов на північному заході Ірану ввечері 19 травня.

Гелікоптер Раїсі прямував до міста Тебріз, коли він впав поблизу міста Джольфа внаслідок, як повідомило державне телебачення, «жорсткої посадки». Але кілька ЗМІ цитували урядові джерела, які заявляли, що вертоліт розбився, коли перетинав гористу і вкриту лісом місцевість.

Уряд Ірану заявив, що вертоліт був одним із трьох, які летіли в колоні, й інші два успішно приземлилися в Тебрізі.

Ультраконсерватори Раїсі й Амір-Абдоллахян були в Азербайджані раніше 19 травня, щоб урочисто відкрити дамбу з президентом Азербайджану Ільгамом Алієвим, який у соцмережі X написав, що Азербайджан «дуже стурбований» новиною про те, що гелікоптер Раїсі впав.

Раїсі обрали президентом у 2021 році, і відтоді для іранців були посилені обмеження щодо дотримання законів моралі. За його влади відбулося криваве придушення антиурядових протестів, викликаних смертю Махси Аміні після затримання поліцією через ймовірне порушення кодексу носіння хіджабу.

Раїсі також активно наполягав на ядерних переговорах зі світовими державами, водночас дозволивши країні помітно розширити свою програму збагачення урану.

Як пише gazeta.ua, перший віцепрезидент Мохаммад Мохбер, який буде виконувати обов'язки президента Ірану, служив офіцером у медичному корпусі Корпусу вартових ісламської революції під час ірано-іракської війни 1980 - 1988 років.

У жовтні 2022 року разом з високопосадовцями та членами Вищої Ради національної безпеки Ірану він відвідував Москву для завершення угоди про відправку окупантам дронів-камікадзе та ракет класу «земля-земля».

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news