logo
25/06
24/06
23/06
20/06
19/06
18/06
17/06
2 ...

Нападник на Фіцо розповів про свої мотиви

23-05-2024 21:17253

Нападник на Фіцо розповів про свої мотиви
Фото: Lb.ua

Юрай Цинтула, який, як стверджується, минулого тижня вистрілив у прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, заявив на допиті, що хотів не вбити Фіцо, а тільки «зашкодити здоров'ю», аби він не зміг далі проводити політику, з якою стрілець незгодний.

Про це йдеться в постанові про досудове ув'язнення Цинтули, яку опублікувало словацьке видання Pravda, передає «Європейська правда».

Згідно з судовим документом, Цинтула стверджував, що відчуває себе «безсилим і розчарованим станом суспільства» після рішень уряду Фіцо і «не згоден з політикою нинішнього уряду» – зокрема скасування Спеціальної прокуратури та тиск на незалежні ЗМІ.

Він сказав, що прагне відновити «надання військової допомоги Україні» з боку Словаччини і «вважає нинішню владу Іудою відносно Європейського Союзу», тому «вирішив діяти».

Один зі свідків, який цитується в судовому документі, стверджував, що чув, як Цинтула говорив «ворожі і злісні речі» про Роберта Фіцо, і що «його турбувало те, як (словацький прем'єр. – Ред.) поводиться стосовно Росії та Угорщини, що він має з ними добрі відносини».

Нападник на словацького прем'єра, згідно з матеріалами суду, діяв сам. Напад на Фіцо він почав планувати з 13 травня, для цього використав 9-міліметровий пістолет CZ 75 чеського виробництва, яким законно володів.

Минулої середи в прем'єр-міністра Фіцо кілька разів вистрілив 71-річний письменник Юрай Цинтула після закінчення засідання уряду в місті Гандлова. Фіцо залишається у свідомості і може спілкуватися, його стан покращується, заявили раніше в лікарні.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news