logo
21/07
20/07
19/07
18/07
2 ...

Шмигаль анонсував роздачу грошей на встановлення сонячних панелей: хто може отримати

08-06-2024 17:51464

Шмигаль анонсував роздачу грошей на встановлення сонячних панелей: хто може отримати
Фото: УНІАН

На тлі гострого дефіциту електроенергії в Україні запущено програму державних субсидій на закупівлю систем автономного енерго- і теплопостачання для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі телемарафону, пише УНІАН.

За його словами, ОСББ можуть отримати «безповоротний грант» у розмірі до 1 млн грн на встановлення сонячних електростанцій і до 2 млн грн такого ж безповоротного гранту на встановлення теплових насосів для опалення.

«У країні майже 40 тисяч ОСББ. Для них діє спеціальна програма "GreenДім", запущена Фондом енергоефективності. Уже отримали першу заявку з Дрогобича Львівської області. ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВт. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат», - повідомив Шмигаль.

Глава уряду закликав українців «підштовхувати» свої ОСББ до участі в цій програмі, щоб робити будинки енергонезалежними.

Ситуація в українській енергетиці: останні новини

Через суттєві руйнування енергетичної інфраструктури поточна ситуація в енергетиці є значно гіршою, ніж узимку 2022-2023 року. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, загальні втрати системи становлять до 9 ГВт потужності.

Щоб поліпшити ситуацію в енергосистемі, українська влада «одночасно працює з двох сторін»: відновлює генерацію і зменшує споживання. За словами Шмигаля, держустанови вже зобов'язали відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news