logo
20/07
19/07
18/07
2 ...

Львів увійшов до п’ятірки найкорумпованіших міст країни

08-06-2024 17:33743

Львів увійшов до п’ятірки найкорумпованіших міст країни
Фото: ілюстративне

Хоча корупція залишається проблемним питанням для українців, переважна більшість громадян у всіх областях (79%-93%) заявили, що не стикалися з корупцією при отриманні послуг у місті.

Про це йдеться в результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Соціологи запитали українців, чи доводилося їм (особисто або знайомим) робити подарунок або давати хабар місцевому чиновникові, щоб отримати певну послугу або документ. На основі цих даних було створено рейтинг найбільш корумпованих міст.

Найбільші прояви корупції зафіксували в Чернівцях, Дніпрі, Одесі, Львові та Полтаві. Найнижчий рівень хабарництва - у Кропивницькому, Чернігові, Сумах, Луцьку та Черкасах.

Серед найкорупційніших установ опитані відзначають медичні та освітні заклади, поліцію разом із дорожньою поліцією.

Опитування проводили з 13 квітня до 14 травня 2024 року за допомогою face-to-face інтерв'ю у 21 місті України:  Києві та в усіх обласних центрах, де безпекова ситуація давала змогу провести дослідження. Вибірка становила 16,800 громадян віком від 18 років і старше.

Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому становила 49%.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news