logo
20/07
19/07
2 ...

Ірину Фаріон офіційно поновили на роботі у «Львівській політехніці» (ДОКУМЕНТ)

11-06-2024 08:28324

Ірину Фаріон офіційно поновили на роботі у «Львівській політехніці» (ДОКУМЕНТ)
Фото: з Telegram

Мовознавицю Ірину Фаріон офіційно поновили на посаді професорки кафедри в університеті «Львівська політехніка».

Про це Фаріон повідомила у Telegram. Також мовознавця опублікувала текст наказу ректора НУ «Львівська політехніка» Юрія Бобала.

Також зі спеціального фонду університету їй виплатять 123 927 гривень зарплати за період вимушеного прогулу.

«Правда то штука колюча і красива, як троянда. Боротьба за Правду — це ядро життя. І ми з Вами це ядро штовхали впродовж пів року з усіх сил і перемогли! Дякую всім за підтримку: на вічі, в судових залах, у відкритому листі, в публічному просторі, на моїх численних зустрічах з вами по всій країні», прокоментувала своє повернення до роботи у «Львівській політехніці» Ірина Фаріон.

Нагадаємо, 5 листопада 2023 року вийшла програма «Рандеву з Яніною Соколовою», де філологиня Ірина Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади (створена на базі добровольчого формування «Азов»). Вона сказала, що не може назвати їх українцями.

Вранці 7 листопада після інтерв'ю з мовознавицею уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець написав, що звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації. Лубінець прямо не назвав прізвища Фаріон, однак його заява з'явилася на тлі скандалу з нею, який зараз обговорюють у соцмережах.

Студенти «Львівської політехніки» звернулися до поліції через висловлювання Фаріон щодо військових.

Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі.

На сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.

Адміністрація «Львівської політехніки» зустрілася зі студентами, які прийшли з вимогою звільнення Фаріон.

СБУ відкрила провадження щодо Фаріон за чотирма статтями. Після цього її звільнили з посади професора Національного університету «Львівська політехніка».

Фаріон заявила, що оскаржуватиме рішення про звільнення у суді.

У лютому 2024 року Галицький районний суд Львова відмовив колишній народній депутатці Ірині Фаріон у поновленні на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних наук Національного університету «Львівська політехніка».

29 травня 2024 року Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук НУ «Львівська політехніка», а також стягнути на користь науковиці середній заробіток за період вимушеного прогулу — 123 тисячі 927 гривень.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news