logo
21/07
20/07
19/07
2 ...

«Економічне бронювання»: у ВРУ зареєстрували законопроєкт

12-06-2024 15:08210

«Економічне бронювання»: у ВРУ зареєстрували законопроєкт
Фото: rada.gov.ua

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №11331 «Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки», який передбачає концепцію економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації.

Про це повідомив голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

«У законі ми заклали концепцію «економічного бронювання», яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів», – зазначив він.

За словами Наталухи, у новому Законі «Про промислову політику» буде вичерпний перелік інструментів та механізмів, за якими держава зможе підтримувати українського виробника:

·      нарешті визначатиметься перелік стратегічних галузей промисловості України;

·      створюється Державний фонд розвитку промисловості, який надаватиме позики, гранти та іншу допомогу перспективним проектам;

·      запроваджується система спеціальних інноваційних та інвестиційних контрактів між Урядом та інвесторами;

·      для критичних технологій впроваджується програма співфінансування проєктів на пільгових умовах.

«В умовах війни економіка — це зброя. Ми можемо боротись за власну свободи лише до тих пір, поки у нас є для цього ресурси. Це дуже проста формула, яку озвучив Президент України: «або працюєш, або воюєш». В ці часи робота будь-якого бізнесу залежить від прогнозованості, і перше питання, яке турбує більшість виробників сьогодні - це чи зможе він зберегти для себе критичних працівників?», – зазначив керівник профільного комітету.

Ось як працюватиме концепція «економічного бронювання»:

·     кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника — має можливість його забронювати;

·     сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками;

·     бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року;

·      відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Уряд. Механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у пов’язаному законопроекті реєстр.№11332 «щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних».

Дмитро Наталуха також зазначив, що незабаром буде подано два альтернативних законопроекти, що будуть включати модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тис. грн, а також змішану модель — 35 тис. грн зарплати для найманого працівника, 20 тис. грн військового збору для ФОП.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news