logo
20/07
19/07
2 ...

Ірина Фаріон: Щодо ректора «Львівської політехніки» відкрито провадження через моє незаконне звільнення (ВІДЕО)

12-06-2024 15:561003

Ірина Фаріон: Щодо ректора «Львівської політехніки» відкрито провадження через моє незаконне звільнення (ВІДЕО)
Фото: скріншот з відео

Ірина Фаріон таки повертається у НУ «Львівська Політехніка». Це стало можливим після того, як Львівський апеляційний суд визнав незаконним наказ про її звільнення. Наказ цей був підписаний ректором Юрієм Бобалом під тиском мітингуючих студентів, які були обурені надто різкими висловлюваннями Ірини Фаріон на адресу російськомовних військовослужбовців. Утім сама Ірина Фаріон стверджує, що проти неї була замовлена кампанія цькування певними силами в Україні спільно з ФСБ. Про свої найближчі плани Ірина Фаріон поділилась у ексклюзивному інтервю.

Пані Ірино, ви опублікували наказ ректора «Політехніки» про ваше поновлення на роботі, відповідно ви повертаєтесь до роботи. Чи вже відомо коли ви прочитаєте першу лекцію?

Я на роботі у «Львівській політехніці» з 29 травня. Відповідно до трудового законодавства мене негайно поновили на роботі. Як тільки зявилась результативна частина рішення суду, мене мусили поновити на роботі. Свою роботу у «Політехніці» я ніколи не закінчувала, а робота із студентами – це лише верхня частина айсберга. Це передусім наукова робота, а її я не припиняла з моменту мого звільнення. 

Накази і про звільнення, і про ваше поновлення підписував Юрій Бобало, і це є формальна частина справи. Коли вас було поновлено, що вчинив Юрій Бобало – чи були його офіційні вибачення вам особисто?

Щоб вибачатись, треба мати честь і поставу. І не очікую від цієї людини жодних реверансів. Відповідно до чинного законодавства перед звільненням треба поспілкуватись з людиною. Зі мною це ніхто не обговорював. Тепер спілкуватись зі мною – це в Сірка очі позичати. Це не є сміливі люди, щоб виходити на належний рівень комунікації. Моє звільнення незабаром вивчатимуть студенти-правники. Для мене цінністю є те, що ми маємо жити у правовій державі, саме за це ми воюємо.

Ваше звільнення відбувалось під тиском мітингувальників. Як з цим бути, адже виходить, що виш зробив це під тиском ззовні.

Ці студенти тримали плакати з нецензурними висловами московською мовою. Але для цього є закон, а крім того є мораль академічної спільноти, статут, який має діяти в загальних інтересах. Ці студенти не мали жодного стосунку до «Львівської політехніки», а найяскравіші з них прийшли з УКУ. Саме вони вимагали мого звільнення. Якщо ректори мають честь і гідність, то не будуть діяти під тиском.

Що ви робитимете далі стосовно осіб, які вас незаконно звільнили?

Такі дії вже робляться. Ось у мене є документ – витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань – відкрито кримінальне провадження щодо ректора «Політехніки» щодо незаконного звільнення. Це кримінальна відповідальність за свідоме порушення трудового законодавства. Я вже дала свідчення, Бобало відмовляється, це його право. Є рішення суду про відкриття кримінального провадження. Також була інтернет-атака на мої ресурси. Я звернулась до кіберполіції, щоб знайти, хто це здійснював. Минулого тижня слідчий повідомив, що мій телефон було взято в роботу, а там була ціла злива дзвінків з московитських номерів. Вочевидь деякі сили в Україні організували в листопаді минулого року моє цькування спільно з ФСБ. Я сподіваюсь, що ми вийдемо на замовників цього дійства.

Розмовляв Олександр Сирцов