logo
21/07
20/07
17/07
16/07
14/07
13/07
11/07
2 ...

З 1 вересня шкільне навчання для українських дітей буде обов'язковим, - віцеміністерка освіти Польщі

15-06-2024 15:16499

З 1 вересня шкільне навчання для українських дітей буде обов'язковим, - віцеміністерка освіти Польщі
Фото: PAP/Piotr Nowak

З 1 вересня для українських дітей буде запроваджено обов'язкове шкільне навчання, поєднане з отриманням допомоги "800 плюс".

 

Про це заявила в середу заступниця міністра освіти Йоанна Муха, пише PAP

За її оцінками, близько 75 тисяч українських дітей, ймовірно, не були відправлені до польських шкіл.

Виступаючи на персконференції, присвяченій новим правовим рішенням для українських учнів у польських школах, заступниця міністра освіти Йоанна Муха повідомила, що станом на 24 лютого 2022 року, за перші три місяці війни в Україні, до Польщі прибуло 3 мільйони біженців з України, 43% з яких – діти віком до 17 років.

"Ми не знаємо точно, скільки з них залишилося в Польщі, але знаємо, що 145 тисяч українських дітей досі навчаються в польських школах з-поміж групи біженців, які прибули після вторгнення Росії в Україну, а 34 тисячі – у польських дитячих садочках", – повідомила вона. 

Муха зазначила, що багато хто – переважно матері, але також і батьки – не віддають своїх дітей до польської школи. Часто причиною такого рішення, додала вона, було переконання, що вони дуже швидко повернуться в Україну.

Заступниця міністра сказала, що кількість дітей, яких не відправили до польських шкіл, оцінюється в 150 тисяч. 

"Наші оцінки показують, що це менше, можливо, вдвічі менше", – сказала вона та додала, що кількість дітей, які не потрапили до польських шкіл, значно менша. Муха пояснила, що оцінки були зроблені на основі, серед іншого, даних з бази даних українського номера PESEL і бази даних одержувачів допомоги "800 плюс".

"Ми запросимо цих дітей до польської школи. З 1 вересня у них буде обов'язкова освіта, вони підуть до польських шкіл. На додаток, обов'язкове навчання буде поєднане з отриманням допомоги "800 плюс", – сказала віцеміністерка. Зміни були внесені поправкою до закону про допомогу громадянам України.

Муха повідомила, що ті, хто піде до випускного класу, будуть звільнені від обов'язкового навчання, а Міністерство національної освіти допоможе українській стороні провести для них матуру. 

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news