logo
21/07
20/07
19/07
2 ...

В Україні планують оновити перелік об’єктів, які не підлягають знеструмленню

15-06-2024 19:28259

В Україні планують оновити перелік об’єктів, які не підлягають знеструмленню
Фото: ілюстративне

Державна інспекція енергетичного нагляду проводить інвентаризацію об'єктів критичної інфраструктури, за результатами якої складуть оновлений список об'єктів, які не підлягатимуть відключенням.

 

Про це повідомив голова інспекції Руслан Слободян, пише пресслужба Держенергонагляду.

«Держенергонагляд спільно з операторами системи розподілу та військово-цивільними адміністраціями здійснюють інвентаризацію підключень до електромереж об’єктів критично важливої інфраструктури. За результатами буде оновлено перелік об’єктів, які не підлягають знеструмленню», – сказав він.

За його словами, це сприятиме більш справедливому розподілу електроенергії для споживачів, а завдання інвентаризації полягає в тому, щоб розвантажити лінії електропередачі, які живлять важливі об’єкти. При цьому споживачів, які можуть бути задіяні у графіках погодинних відключень, можна приєднати до інших ліній.

Зазначимо, наразі до переліку критично важливих об'єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження, належать:

- об'єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення, включених до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури;

- заклади охорони здоров'я державної або комунальної форми власності;

- військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (зокрема об'єкти, що використовуються для територіальної громади в умовах воєнного стану);

- підприємства оборонного комплексу України, зокрема ті, що виконують мобілізаційні завдання (замовлення) із створення, виробництва, ремонту та постачання озброєння, боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів, а також підприємства залізничного транспорту;

- підприємства, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни,

- підприємства з неперервним циклом виробництва;

- електронні комунікаційні мережі;

- органи державної влади (Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи (органи внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, об'єкти ДСНС)).

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news