logo
23/07
22/07
2 ...

Вибух люків у Львові: Укртелеком має відновити благоустрій на Пекарській

17-06-2024 20:22311

Вибух люків у Львові: Укртелеком має відновити благоустрій на Пекарській

Сьогодні відбулося позапланове засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС щодо учорашніх вибухів у двох колодязях АТ «Укртелекому» на вул. Пекарській.

Як інформує пресслужба ЛМР, оскільки представники власника люків прибули на місце лише через дві години після події, міські комунальні служби і поліція самі обстежували колодязі, де зірвало люки, а також перевіряли сусідні.

За результатами комісії, АТ «Укртелеком» має відновити благоустрій території на вул. Пекарській, яка була пошкоджена вибухами, обстежити усі свої колодязі, моніторити стан тих, що вибухнули, і просвердлити отвори у кришках люків, щоб було провітрювання. Також акціонерне товариство проведе внутрішнє розслідування щодо реагування на подію їхніх працівників.

Два вибухи різної потужності на вул. Пекарська, 16 сталися вчора, близько 13:40 год. Було вирвано два люки з колодязів мереж АТ «Укртелекому» та пошкоджено територію довкола. Зі слів Юрія Лукашевського, голови Личаківської районної адміністрації, на щастя, ніхто з пішоходів не постраждав, хоча в цей час було багато людей на вулиці. 

«Усі міські служби - Львівгаз, Львівводоканал, представники нашого району, поліція, оперативно прибули на місце. Оскільки не було відомо, чиї це колодязі і що там є, – це ускладнювало обстеження і можливість спланувати наступні дії. Представники власника – це Укртелеком, прибули на місце значно пізніше, близько 16:00, тобто понад 2 год після події», - повідомив Юрій Лукашевський.

Свій пізній приїзд представники АТ «Укртелеком» пояснили відсутністю відповідних працівників у Львові. Проте з цього приводу вже проводять службове розслідування. За їх словами, вибух стався у колодязях, де проходять малострумні кабелі, і можливою причиною вибуху може бути хлопок газу, який підняв кришку люка.

Проте під час обстеження люків, яке вчора і сьогодні провели представники ПАТ «Львівгаз», накопичення газу не було виявлено.

«Вчора накопичення газу ми не зафіксували. Сьогодні ще раз обстежували ці колодязі і результати ті самі – метану нема.

Пропозиція - щоб Укртелеком, просвердлив отвори у кришках люків, щоб було провітрювання. Так вимагають правила техніки безпеки. Адже можуть накопичуватися болотні гази після дощів, коли є мул», - пояснив Павло Сербан.

Відтак, комісія ТЕБ і НС прийняла такі рішення:

1.             Личаківська районна адміністрація має замовити незалежну експертизу для з’ясування причини вибуху у люках на вул. Пекарська, 16.

2.             Укртелеком протягом місяця має обстежити усі свої люки; моніторити ситуацію у колодязях, де сталися вибухи, та відновити благоустрій пошкодженої території після вчорашньої події.

Також місто скерує звернення у поліцію, Кабінет Міністрів і прокуратуру, щоб вони також здійснили перевірку цього випадку.

«Ми всі відповідальні за ті сфери, які нам довірені. На жаль, вчора, на місце події, оперативно прибули усі служби, але не було тих, хто власник мереж. Таке не може більше повторитися», – зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Leopolis.news