logo
08/10
07/10
06/10
05/10
04/10
03/10
02/10
01/10
30/09
2 ...

Львівські спеціалісти з американським колегою замінили кульшові суглоби 62-річній жінці 

09-09-2024 14:42489

Львівські спеціалісти з американським колегою замінили кульшові суглоби 62-річній жінці 
Фото: Перше медичне об\'єднання Львова

Спеціалісти лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова разом із американським ортопедом Крейгом Сільвертоном виконали тотальне ендопротезування обох кульшових суглобів 62-річній мешканці Львівщини. 

Це складне подвійне втручання врятувало жінку від інвалідності, повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова. 

Проблема із суглобами у пацієнтки Антоніни Іванець із Львівщини – вроджена. Вона вже з’явилася на світ із вивихом стегна кульшового суглоба лівої ноги. Він один із найбільших і ключових в організмі людини. Коли їй був один рочок, рідні помітили, що дитина кульгає. Медики наклали гіпс аж на півтора роки. Це допомогло. Але у 9 років вроджена вада почала прогресувати, а ліва ніжка відставати у рості. Згодом виявилося, що недуга вразила і правий суглоб. 

“У мене виявили анатомічне вкорочення в обох суглобах, що значно впливало на ходу. Час від часу, коли мій стан погіршувався, я зверталася до лікарів та проходила консервативне лікування: гіпси, коригуючі пов'язки. Але на операцію не погоджувалася”, - розповідає Антоніна.

Коли Антоніна вперше завагітніла, її таз вже був помітно викривлений, однак лікарі пустили жінку у природні пологи. Через отриману при народженні травму маля мало важку форму ДЦП. А вже наступні троє дітей Антоніни з’явилися на світ здоровими – шляхом кесаревого розтину. 

"Останній рік перед операцією я майже не могла ходити. Коли ситуація стала критичною, я звернулася до спеціалістів лікарні Святого Пантелеймона, де мені діагностували ускладнений двобічний диспластичний коксартроз VI стадії”, – ділиться пані Антоніна. 

Допомогти жінці могло лише тотальне ендопротезування обох суглобів, що з’єднують таз і стегнові кістки.   

Хірургічний план, який складався з двох втручань із інтервалом в кілька місяців, ортопед-травматологи розробляли спільно із американським провідним ортопедом та військовим хірургом Craig Silverton. Іноземний спеціаліст щиро подивований, що жінка так пізно наважилася на таке необхідне їй радикальне лікування та лягає на операційний стіл аж у 62 роки.   

У ході першого втручання пацієнтці виконали тотальне ендопротезування правого кульшового суглоба. Його стан приголомшив лікарів. 

"Що ми побачили? Головки стегнової кістки вже не було. Вона була настільки деформована, що було дуже важко орієнтуватись по анатомії. Було багато кісткових розростань. В суглобі були вільні кісткові утвори, які виникли внаслідок тривалого хронічного процесу", – сказав завідувач відділення ортопедії та травматології лікарні Святого Пантелеймона Василь Рокита.  

Перша операція зі складного ендопротезування минула успішно. Чотири місяці потому лікарі взялися за заміну суглоба вже на лівій нозі. Такий інтервал між втручаннями необхідний був для того, аби пацієнтка не стала лежачою в післяопераційному періоді, а могла пересуватися за допомогою ходунців. Друга операція теж минула добре.   

Зараз із пані Антоніною починає займатися фізичний терапевт. 

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news