04-12-2024 14:011857
Візит до гінеколога можна й потрібно використовувати, щоб отримати відповіді на запитання про жіноче здоров'я. Лікарі, які працюють давно знають, що багатьох жінок непокоїть одне й те саме, що зрозуміло, адже закони фізіології працюють для всіх однаково. Досвідчений гінеколог у Львові зібрав найчастіші запитання своїх пацієнток та відповів на них.
Чому в мене є вагінальні виділення, що з ними робити?
Вагінальні виділення для дорослих жінок — це норма. Це механізм самоочищення та підтримки здорового фізіологічного середовища піхви. Те, що виділення змінюються протягом циклу, також нормально. Якщо вони мають звичайний вигляд і запах, нічого особливого робити не потрібно, дотримання звичайних гігієнічних заходів достатньо. Але якщо вагінальні виділення набувають різкого неприємного запаху та невластивого вигляду зі зміною кольору або сторонніми домішками, слід звернутися до гінеколога.
Як часто потрібно спринцюватись?
Взагалі не потрібно. Спринцювання корисні лише в одному випадку — якщо їх призначив гінеколог. Спринцювання в гігієнічних цілях скоріш шкідливі аніж корисні, оскільки піхва очищається самостійно, а вони вимивають корисну мікрофлору, яка дуже потрібна. Якщо ж йдеться про захворювання, наприклад, про запалення, то спершу слід з'ясувати його причину, виявити збудника, й лише тоді підбирати лікування.
Які контрацептиви найефективніші?
Усі медичні контрацептиви забезпечують високу ефективність, якщо їх використовують, суворо дотримуючись рекомендацій. Вибір залежить від особистих умов та уподобань кожної людини. Наприклад, протизаплідні таблетки у деяких ситуаціях можуть не лише створити потрібний ефект, а й покращити стан здоров'я, відновивши гормональне тло. Проте вони не підходять тим, хто не може забезпечити щоденне регулярне приймання. Тому краще підбирати контрацепцію індивідуально, порадившись зі своїм гінекологом. Для випадкових зв'язків або зв'язків з ненадійним партнером найкращим варіантом залишається презерватив, оскільки він, крім контрацепції, забезпечує захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Коли можна займатися незахищеним сексом без ризику завагітніти?
Насправді завагітніти можна лише протягом 5–6 днів циклу, а то й менше. Однак ці дні не так просто визначити. А оскільки вони можуть зрушуватися і досить значно, краще не ризикувати та оберігатися постійно.
Чи потрібна інтимна депіляція?
Потреби в ній немає, це просто данина моді. Вважається, що так легше підтримувати гігієну, але якщо є можливість щодня приймати душ, волосся в інтимній зоні не стане джерелом забруднення. Якщо ж людина гігієни не дотримується, то відсутність волосся її не врятує ані від забруднень, ані від неприємного запаху.
Під час статевого акту з піхви виділяється рідина, чи це нормально?
Так, це норма, один із захисних механізмів організму. Під час статевого акту вагінальні залози посилено виробляють змазку, її кількість різна в різних жінок, до того ж вона може змінюватись залежно від статевого збудження.
Що краще, гігієнічні прокладки чи менструальна чаша?
Вибирайте те, що найзручніше для вас. Перевага гігієнічних прокладок у тому, що вони одноразові. Багато жінок віддають перевагу менструальній чаші, оскільки вона досить надійна, не треба турбуватися про те, що прокладки несподівано закінчаться, до того ж однієї чаші вистачає на роки. Однак за менструальною чашею обов'язково потрібно доглядати: правильно зберігати, а під час менструації спорожняти й перед поверненням на місце мити не менше ніж двічі на день.
Якщо у вас є інші питання до гінеколога, ви завжди можете звернутися до свого лікаря.
Автор: Поліщук Ольга Іванівна — акушер-гінеколог.
Медичні центри «Мати та дитина»:
Київ, вул. Макіївська, 8
Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
Львів, вул. Замарстинівська, 85а
Київ, вул. Казимира Малевича, 83
Київ, вул. Ірпінська 62-Б