logo
04/02
02/02
01/02
31/01
30/01
29/01
28/01
27/01
2 ...

Адаптоване кіно і не тільки: у Центрі Довженка на Сихові створюють доступність для усіх відвідувачів

Сьогодні, 04-02-2025 15:3447

Адаптоване кіно і не тільки: у Центрі Довженка на Сихові створюють доступність для усіх відвідувачів
Фото: пресслужба Львівської міської ради

Заклади культури міста стають доступними для осіб з інвалідністю. Окрім облаштування фізичних елементів доступності, комунальні кіноцентри надають можливість відвідувачам з вадами слуху та зору переглянути адаптоване кіно.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Як повідомила керівниця ЛКП «Культурно-освітній центр імені О. Довженка» Марта Іванишин, заклад закуповує планшети та навушники, які, за потреби, видаватимуть відвідувачам з вадами слуху чи зору для перегляду кіно через спеціальні програми з аудіодискрипцією та субтитрами. Також на офіційному сайті установи з’явилась можливість придбати е-квитки на перегляд доступного фільму і завантажити спеціальну програму.

«У Центрі раніше не було елементів доступності. Нам довелось усе переробляти – почали з вхідної групи, зробили пандус, щоб людина з вулиці могла заїхати. Поставили доступність у вбиральні, є електричний підйомник, в концертну залу також зроблено два напрямки по доступності.

В іншу кінозалу можуть потрапити люди з вадами зору та слуху, ми долучились до реалізації проєкту доступного кіно – на рецепції є QR-коди, де людина може собі завантажити додаток. Опрацьований сайт, людина може придбати електронний квиток і заздалегідь завантажити програмку на телефон. Ми ще проводимо закупівлю планшетів і навушників, щоб дати людині у потребі на рецепції для перегляду фільму планшет з навушниками. Ми вже ці програми тестували, додаток, який буде завантажений на планшет, не створює дискомфорту у залі під час перегляду. Навушники будуть одноразовими, їх повертати не потрібно, а планшет потрібно буде повернути.

Маємо ПКД на наступний проєкт по доступності, щоб люди на візочках могли потрапити на 2-й поверх – хочемо зробити ще один електричний підйомник і вхід у кінозал», - розповідає Марта Іванишин.

Загалом за останні роки Центр Довженка суттєво змінив концепцію діяльності та пріоритетною визначив роботу з дітьми, молоддю. Активно комунальна установа долучається і до соціальної роботи – з ветеранами, військовими та переселенцями.  

«За останні три роки ми повністю змінили діяльність Центру Довженка. Якщо раніше комунальне підприємство серед основних доходів мало кошти від оренди, то зараз не так. Період ковіду багато змінив у нашій діяльності, цю кризу ми використали як можливість.

Ми відремонтували 2-й поверх, технічні приміщення, апаратну перетворили на конференц-залу, де зараз працює розвиткова студія для дітей. У приміщеннях на 2-му поверсі працювало ЮНІСЕФ, дитячі студії.

Наша цільова аудиторія – це діти та молодь. Бачимо, що зацікавленість є, діти приходять, багато заходів для молоді та підлітків.

Також відновлено покази фільмів – до нас заїхала мережа кінотеатрів, які працюють у Стрию та Моршині. Але ми ще на пробному етапі співпраці з ними. Маємо переважно у показах дитяче та українське кіно. Багато дітей зі шкіл, навіть цілими класами приходять на покази фільмів.

Також гарно працює концертна зала – надаємо її для різних концертів, стендапів. Від цієї діяльності маємо насправді найбільше надходжень.

Ми оновили гримерки, перешили крісла, поміняли сцену, зробили нову електрику. Це дало свій результат.

За 2024 рік залучили понад 2,2 млн грн, ще понад 300 тис. грн – це грантові кошти. Це був проєкт «Довженко перетворює», де ми під фільм Довженка дали музику Задерацького – поєднали практично непоєднувані речі. Вперше Задерацький звучав на нашій сцені, його симфонії не були зібрані, ці ноти нам передавали від сина.

Також мали спільний грант з громадською організацією, де були залучені три міста України – Ужгород, Львів, Івано-Франківськ. Був створений молодіжний центр Young Dovzhenko за підтримки USAID. Ми мало багато заходів для ВПО.

Торік ми також мали грант з ГО «Європейські ініціативи» і для ВПО проводили різні лекції, зустрічі, особливо з психологами, арт-терапію тощо. Маємо багато благодійних заходів, зокрема, і для військових та ветеранів.  

З початком війни у нас працював прихисток, тисячі людей у нас проживали, отримували гуманітарну допомогу. Прихисток працював цілодобово, залучили багато волонтерів. У кінозалі була видача одягу та речей першої необхідності», - розповіла Марта Іванишин, керівниця Центру Довженка.

Довідка

Проєкт «Довженко. Задерацький. Кіно та музика» став переможцем грантової програми Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів.

Проєкт «Довженко лікує» став переможцем програми «Culture Helps / Культура допомагає». Програма реалізовується Інша Освіта (UA) та zusa (DE) та співфінансується Європейським Союзом.

Сайт: https://www.dovzhenko-center.lviv.ua/

Leopolis.news