Вчора, 09-02-2025 11:44110
У суботу, 8 лютого, у приміщенні Львівської міськради відбулося перше в цьому році навчання з основ цивільного захисту та домедичної допомоги.
Участь у практичному курсі «Моя особиста безпека» була безкоштовною, однак за попередньої реєстрації. Тривало навчання близько 4 годин, інформує пресслужба ЛМР.
Учасникам розказували, що таке турнікет та як його використовувати, які є види кровотеч та як їх зупинити. Також навчали, як допомогти людині, яка знепритомніла, має інсульт чи інфаркт або судомний напад.
Навчання проводили досвідчені інструктори, що мають досвід надання допомоги у зоні проведення бойових дій.
«Цивільним насправді дуже важливо знати як надавати медичну допомогу, адже маємо додаткову небезпеку у вигляді прильотів. Зрештою, будь-які катаклізми чи неприємні, непередбачувані ситуацію можуть статися. За статистикою, кожні 40 хвилин у Європі помирає людина від зупинки серця, а від масивної кровотечі стікає кров’ю за 3 хвилини. Відповідно, усім цим станам можна запобігти, запобігти цим смертям, якщо у цивільному житті знати як надати допомогу.
Тому мені дуже хочеться, щоб люди були більш свідомими і обізнаними як діяти, більш відповідальними у ставленні до свого життя і життя навколишніх, і могли врятувати, допомогти і запобігти тому, чому можна було запобігти», - розповідає інструктор з домедичної допомоги ГО «Магура» Марія Куринкова.
90% курсу було практичним, тому в кожного була можливість відпрацювати життєво необхідні навички на якісній матеріальній базі центрів національно-патріотичного виховання.
«Отримані знання є дуже корисними, бо це можливість надати допомогу своїм близьким і тим хто поруч. Дуже цікаво було дізнатися як правильно накладати турнікет, про їхні різновиди, чим вони відрізняються і які краще придбати і мати вдома. Відтак, тепер планує придбати турнікет», - відзначає учасниця навчань Таня Любицька.
Для загальної безпеки навчання відвідала сім’я Руденко - Максим, Зоряна і Олександр.
«Я дізналася з соцмереж і зразу скинула у сімейний чат. Усі погодилися, бо потреба в таких знаннях зараз різко відчувається.
Інструктори гарно подали весь матеріал, розповіли і показали різні навички - від першої медичної допомоги до екстрених ситуацій, коли потрібно діяти миттєво», - каже Зоряна Руденко
«Усі 4 години було цікаво і все було важливе. Вважаю, що це має знати і вміти кожен – як накладати джгути, турнікети, як користуватися дефібрилятором», - додає Максим Руденко.
«Деякі знання, зокрема про накладання турнікетів, у мене вже були, але корисно було їх поновити, щоб чітко розуміти, як допомогти людині. Дуже цікаво було слухати про тампонування ран. Я ніколи про таке навіть не думала - як правильно обробити рану і зупинити кровотечу?
Мені все дуже сподобалося. Сподобалося, що все пояснювали чітко, конкретно і поетапно. Тобто зараз ми знаємо всю хронологію що і в якій послідовності маємо робити. І найголовніше також, що не маємо робити», - поділилася враженнями Юлія Подкопаєва-Чиришенко.
До слова, навчання з основ цивільного захисту та домедичної допомоги відбулися ще у 14 шкільних центрах національно-патріотичного виховання.
Leopolis.news