logo
19/02
2 ...

На території Стебницького «Полімінералу» утворилось 20-метрове карстове провалля (ВІДЕО)

16-02-2025 19:18514

На території Стебницького «Полімінералу» утворилось 20-метрове карстове провалля (ВІДЕО)

У межах гірничого відводу рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» відбулось різке просідання поверхні на шахтному полі рудника та утворилося карстове провалля орієнтовним розміром по площі близько 70 на 55 метрів та глибиною орієнтовно 20 м.

Про це інформує Дрогобицька районна військова адміністрація.

«Дно карстової воронки заповнене водою. Періодично відбуваються обвалювання стінок карстової воронки. Територія шахтного поля попередньо була визначена зоною потенційного провалу. Унаслідок техногенної ситуації жертв та руйнувань не було. Місце події огороджено доступ до неї заборонений. На місці події працювали усі профільні служби», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з приводу техногенної ситуації в Дрогобицькій районній військовій адміністрації відбулось засідання комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій вирішено вжити першочергові заходи реагування.

Мешканців прилеглих населених пунктів просять утриматися від відвідувань території в межах гірничого відводу рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Як повідомляє геологічний факультет ЛНУ ім. І. Франка, «карстовий провал № 32 як і попередні №27 у 2017 та №30 у 2020 роках утворились внаслідок механічного руйнування ціликів і стелини відпрацьованих камер 126-128 пласта 10 Пд-Сх та природньої карстової порожнини у соленосному масиві витоком надсолевих вод в зоні розвантаження, початок утворення якого сягає жовтня 1978 р.».

«Над провалом №32 по довгій його осі, проходять повітряні лінії ЛЕП 35 кВ між опорами № 20 і № 19, із відстанню 30 м від північної вертикальної стінки провалу до опори №20 ЛЕП. Згідно гірничої геомеханіки на карстовому провалі №32 на даний час проходить стадія формування стійкої форми провалу, а саме, субвертикальні стінки будуть обвалюватися та виположуватися до кута природного відкосу із активізацією схилових деформацій. При прогнозованому розширені провалу у найближчий час, до природного кута відкосу, прогнозується високий ризик обвалу 20 опори ЛЕП, що відповідно може порушитти енергопостачання споживачів», – кажуть геологи.

Автор відео Зенон Хевпа

Автор світлин: Василь Дяків, доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології Львівського національного університету імені Івана Франка

Leopolis.news