logo
27/10
26/10
25/10
2 ...

До кінця року гривня не повинна перевищити рівень 30 грн/дол. – фінансисти

24-09-2020 14:38223

До кінця року гривня не повинна перевищити рівень 30 грн/дол. – фінансисти
Фото: Економічна правда

У 4 кварталі 2020 року гривня буде коливатися у вузькому діапазоні і не повинна перевищити рівень 30 грн/долар.

Про це заявили учасники круглого столу «Які ризики для гривні несуть осінь-зима 20/21», який провів онлайн «Фінансовий клуб», повідомляє «Економічна правда».

«Якщо все буде добре, то курс може бути 27 грн/долар. Якщо все піде за негативним сценарієм, то я не думаю, що курс буде значно вище 29 грн/доллар», заявила начальниця управління казначейства одного з банків Наталія Шишацька.

«Наш базовий сценарій передбачає, що в нас не буде наступного траншу МВФ до кінця цього року. І ми очікуємо, що курс буде в діапазоні 29-30 грн/долар. Це не так вже й багато по відношенню до поточного рівня курсу», у свою чергу підкреслив голова департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук.

«Ми очікуємо погіршення умов торгівлі, зокрема розгорнеться ситуація з цінами на ринку металургійної продукції та руди. Крім того, ситуація з урожаєм зернових цього року трохи гірше, ніж в минулому. Зараз ми очікуємо врожай 70-72 млн т, а Мінекономіки прогнозує 68 млн т, що менше торішніх 75 млн т. Через це зменшиться виручка аграріїв», пояснив він.

За його словами, на валютний курс гривні вплинуть і витрати держбюджету.

«Ми очікуємо в IV кварталі досить істотні бюджетні витрати. Враховуючи відсутність значних валютних надходжень, це буде тиснути на обмінний курс як через канал імпорту, так і канал купівлі валюти населенням і менших обсягів продажу.

Плюс невизначеність, пов'язана з місцевими виборами, невизначеність щодо подальшої долі програми МВФ. Це буде створювати негативний фон», - сказав Ніколайчук.

Leopolis.news