14-07-2019 15:292848
Комітет виборців України проаналізував списки кандидатів, висунутих в одномандатних округах. У 48 округах серед кандидатів зареєстровані так звані клони, особи, які мають однакові прізвища із більш рейтинговими політиками. Всього округів – 199.
Загалом в мажоритарних округах балотується 161 кандидат-однофамілець, інформує прес-служба КВУ.
Найбільше однофамільців в ОВО №133 (Одеська обл., м. Одеса) - 9 осіб. Зокрема, 4 осіб з прізвищем Баранський, 2 – Дмитрук, 2 – Танцюра. На цьому ж окрузі балотується кандидат Олександр Зелінський, який є самовисуванцем, але в біографії вказує, що працює в ТОВ "Слуга Народу-ЗЕ".
В ОВО 137 (Одеська обл., м. Подільськ) та ОВО 34 (Дніпропетровська обл., смт Царичанка) зареєстровано по 8 осіб-однофамільців. Так, в ОВО №137 балотується три кандидати з прізвищем Гончаренко, двоє - з прізвищем Климов, один – Клімов, двоє – з прізвищем Муконін. В ОВО №34 зареєстровано двоє осіб з прізвищем Ісаєв, двоє – Кравченко, двоє – Кришин, двоє – Чорний.
В ОВО 92 (Київська обл., м. Узин) балотуються 7 кандидатів-однофамільців, ОВО №33 (Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг) - 6 осіб. Так, в ОВО №92 зареєстровано 4 особи з прізвищем Гудзенко, 3 – Ференець. В ОВО №33 висунуто двох кандидатів з прізвищем Бабенко, одна – Колесник, одна – Колесник, двоє – Ляденко.
КВУ зазначає, що використання кандидатів-клонів на виборах є маніпулятивною технологією, мета якої – відібрати голоси у більш рейтингових кандидатів. Однак наявність однакового прізвища із будь-яким з інших кандидатів не є юридичною підставою для скасування реєстрації такої особи, навіть, якщо вона є клоном рейтингових місцевих політиків.
Відповідно до ч. 5 ст. 61 Закону «Про вибори народних депутатів України», ЦВК може прийняти рішення про скасування реєстрації кандидата у депутати лише в такому разі:
1) звернення кандидата у депутати не пізніш як за дванадцять днів до дня голосування із письмовою заявою про відмову балотуватися;
2) звернення партії не пізніш як за дванадцять днів до дня голосування про скасування рішення щодо реєстрації кандидата у депутати відповідно до рішення, прийнятого у порядку, передбаченому статутом партії;
3) припинення громадянства України кандидата у депутати;
4) вибуття кандидата у депутати за межі України на постійне проживання чи з метою отримання політичного притулку;
5) визнання кандидата у депутати недієздатним;
6) набрання щодо кандидата у депутати законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення умисного злочину;
7) порушення вимог частин четвертої, п'ятої статті 52 цього Закону (одна і та ж особа може бути включена лише до одного виборчого списку кандидатів у депутати від партії або висунута лише в одному з одномандатних округів у порядку висування партією чи в порядку самовисування; Одна і та ж особа може бути включена до виборчого списку кандидатів у депутати від партії та висунута лише в одному з одномандатних виборчих округів в порядку висування партією або в порядку самовисування);
8) виявлення виборчою комісією обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 цього Закону (депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років).
Leopolis.news