logo
04/08
03/08
02/08
2 ...

Білорусь закриє небо для літаків з України — Лукашенко

19-06-2021 18:24580

Білорусь закриє небо для літаків з України — Лукашенко
Фото: dw.com

Білорусь не буде приймати пасажирські літаки, що прямують з України.

Про це заявив президент республіки Олександр Лукашенко під час відвідування в Мінську дитячої лікарні № 2. «Раз Україна закрила нам проліт, то й ми просто не будемо приймати з України літаки», – наводить слова Лукашенка офіціозний Telegram-канал «Пул Першого», передає Главком.

Як повідомлялося раніше, влада України закрила повітряний простір для білоруських авіакомпаній наприкінці травня слідом за європейськими країнами після того, як 23 травня білоруська влада вдалася до примусової посадки літака компанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюсу під приводом можливого теракту на борту. Після посадки був заарештований активіст та опозиційний журналіст Роман Протасевич та його супутниця Софія Сапега, що знаходилися на борту.

На тлі інциденту польоти над Білоруссю призупинив ряд авіакомпаній, деякі держави перестали виконувати польоти в саму країну. 4 червня Рада ЄС затвердила рішення заборонити білоруським авіаперевізникам польоти у повітряному просторі ЄС та використовувати аеропорти країн Євросоюзу, при цьому заборона не стосується гуманітарних рейсів, а також аварійних посадок і екстрених прольотів. Своєю чергою, Київ висловив готовність надати свій повітряний простір для рейсів іноземних авіакомпаній в обхід Білорусі.

Згодом Білорусь заявила, що міжнародним рейсам «небезпечно» літати над Україною. Уряд країни також планує звернутися до Ради Міжнародної організації цивільної авіації ICAO для «оцінки правомірності рішення» країн, які заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір.