logo
18/09
17/09
16/09
15/09
2 ...

Лікування тривало пів року: через удар сніжкою 12-річний хлопчик мало не втратив ногу

15-09-2021 13:0981

Лікування тривало пів року: через удар сніжкою 12-річний хлопчик мало не втратив ногу
Фото: ілюстративне

Медики Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» допомогли 12-річному хлопчику, який через удар сніжкою мало не втратив ногу.

Про це повідомляється на сторінці медзакладу.

Лікування тривало пів року. 12-річний хлопчик минулої зими отримав сніжкою у стегно. З того часу дитина перенесла чотири складні операції.

Медики кажуть, удар був сильний, але хлопець спершу не звернув на це уваги. Наступного дня побачив величезний синяк. Лікування вдома не допомогло, дитину госпіталізували.

У хлопця діагностували гематому правого стегна і обширну флегмону м’яких тканин. Завідувач хірургічного відділення лікарні Роман Стеник і дитячий хірург Олег Содома розкрили гнійник, почистили, поставили дренаж і призначили лікування.

«Рана загоювалася, але на 10-й день хлопець поскаржився на біль, припухлість і підвищену температуру. На УЗД лікарі побачили причину цього стану абсцес. Щільний утвір не був зв’язаний з кісткою, онколог виключив пухлину. Видаляли утворення в умовах операційної, виникла кровотеча і ми покликали на допомогу судинного хірурга Романа Тузяка з Львівської обласної клінічної лікарні. Він зупинив венозну кровотечу і забрав тромб із стегнової артерії», – йдеться у повідомленні.

Рана загоювалася поволі, а через місяць батьки привезли сина у відділення судинної хірургії. Цього разу - кровотеча. Рана росла вглиб до прооперованої артерії, при тривалому контакті із зовнішнім середовищем можлива кровотеча.

«На ангіографії лікарі виявили псевдоаневризму, а ще інфекція знищила нитки, якими зшили судину. Судинні хірурги зі здорової ноги забрали підшкірну вену і зшили її з артерією вище і нижче місця інфекції. Заново сформовану судину пустили анатомічно не зовсім правильно, обійшли місце, в якому була інфекція, щоб уникнути чергової кровотечі. Псевдоаневризму усунули ендоваскулярно», – розповідають у лікарні.

Нарешті у хлопця все гаразд з ногою, йому дозволили їздити на велосипеді і плавати.

Медики ОХМАТДИТу також подякували за співпрацю колегам з ЛОКЛ.

Leopolis.news