logo
14/08
13/08
12/08
10/08
09/08
03/08
02/08
30/07
29/07
28/07
27/07
2 ...

Сьогодні віряни відзначають Собор Пресвятої Богородиці: традиції та прикмети

08-01-2022 10:531655

Сьогодні віряни відзначають Собор Пресвятої Богородиці: традиції та прикмети
Фото: ілюстративне

8 січня, відразу після того, як буде відсвятковано Різдво Христове, віряни відзначають ще одне свято  Собор Пресвятої Богородиці.

Православна церква звертається до Богоматері з хвалебними піснями і молитвами. Крім Діви Марії Церква також вшановує пам'ять інших осіб, близьких до Ісуса Христа Йосипа, пророка Давида предка Христа, і святого Якова сина Йосипа від першого шлюбу, брата Господнього, пише УНІАН.

Свято було названо «Собором», оскільки в цей день відбувається загальне (соборне) шанування святих, які пов'язані з Марією та Ісусом.

Історія свята

Після народження Ісуса Ангел з'явився Марії та Йосипу і велів їм бігти до Єгипту, оскільки цар Ірод мав намір вбити всіх немовлят у Віфлеємі і знищити Месію. Святий Яків разом з Отцем Своїм Йосипом супроводжував Діву Марію та Ісуса Христа до Єгипту.

Традиції свята

У народі свято Собору називалося «Бабині каші». У цей день на Русі шанували вагітних, породіль і повитух. Їм підносили подарунки, пекли хліб і пироги. Вважалося, що так можна забезпечити жінці легкі пологи. У цей день не можна працювати вагітним і їхнім чоловікам, щоб дитина народилася здоровою. 

Жінки відчували свій зв'язок з Божою Матір'ю. Вони пекли хліб і приносили його до церкви, а там залишали біля вівтаря. Вдома на вечерю варили кашу. День проводили у веселощах - грали на музичних інструментах і розважалися. 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news