logo
15/08
14/08
13/08
12/08
11/08
10/08
2 ...

Частина українців, які просили вивезти їх з Казахстану, передумали – МЗС

11-01-2022 18:26735

Частина українців, які просили вивезти їх з Казахстану, передумали – МЗС
Фото: Посольство України у Казахстані

Приблизно 150 громадян України звернулися до посольства України в Казахстані МЗС, проте частина вирішила залишитися.

 

Про це у Facebook повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

«Міністерство закордонних справ України взаємодіє із казахстанською владою та урядами іноземних держав задля захисту інтересів українців в Казахстані. Близько 150 громадян звернулися до українського посольства про допомогу в поверненні на Батьківщину. Водночас, у зв’язку із поступовою стабілізацією безпекової ситуації частина співвітчизників повідомляє про зміни своїх планів і вирішує залишатися на території Казахстану.

Міжнародне авіасполучення із Нур-Султаном повністю відновлене за винятком деяких рейсів європейських авіакомпаній. На 13 і 16 січня заплановані регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися наші громадяни.

Відновлюється також транспортне сполучення, зокрема залізничне, між великими казахстанськими містами», – написав Олег Ніколенко.  

За його словами, українське посольство домовилося із казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які висловлять бажання прибути до Нур-Султана для подальшого вильоту до Києва.  

Дипломати також домовилися із авіакомпанією Air Astana про можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси із Алмати на нові рейси із Нур-Султана. 

«Рекомендуємо українцям, які воліють скористатися цією опцією, завчасно перевіряти наявність місць і дати рейсів із Нур-Султана.

За інформацією казахстанської сторони, міжнародний аеропорт Астани також готовий до відновлення повноцінної роботи. Про точний час відкриття аеропорту буде повідомлено додатково, – додав речник МЗС.  

Він також зазначив, що українців немає серед постраждалих або затриманих під час останніх подій в Казахстані.  

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news