logo
14/08
13/08
12/08
10/08
09/08
03/08
02/08
30/07
29/07
28/07
27/07
2 ...

УГКЦ хоче проводити календарну церковну реформу спільно з православними

13-01-2022 18:521487

УГКЦ хоче проводити календарну церковну реформу спільно з православними
Фото: ugcc.ua

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав каже, що питання календаря поки що розділяє вірян в Україні, а проводити календарну церковну реформу слід спільно з православними.

 

Про це він сказав в інтерв’ю «Укрінформу».

 «Я думаю, що питання календаря поки що розділяє вірян в Україні. Бо це не питання дати Різдва чи інших свят, тут проблема є у ставленні людей до цієї проблеми. Ми маємо дуже, я б сказав, таких закостенілих консерваторів, які вважають календар частиною ідентичності своєї конфесії. І коли хтось би наважився реформувати календар, у них закладається тоді підозра, чи це справжня Церква. Традиціоналісти такого типу присутні в усіх конфесіях. І я думаю, що поки що добре, що ми всі святкуємо разом в один день Різдво і Пасху в Україні. Це бодай якийсь стартовий майданчик для наступних речей», – сказав Блаженніший Святослав.

Втім, Глава УГКЦ зауважив, що з року в рік кількість людей, які переконані в тому, що реформа календаря потрібна, зростає.

«Ми ще не маємо критичної кількості, яка б дозволила нам зробити вже певні формальні кроки, але вона потрохи зростає. Знаєте через що? Через те що ми є глобальною Церквою, через те що наші родини мають сьогодні своїх рідних і близьких, що живуть у різних країнах світу. І наприклад, коли діти святкують за григоріанським календарем, а тато і мама – за юліанським, це ставить питання перед сім’єю: як нам бути? Це вже не штучне питання, яке накидають там священник чи єпископ. Це питання, яке ставить собі родина – як нам бути?», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав висловив переконання, що зміна календаря є на часі, і сподівається, що «ми будемо до цього рухатися».

Глава УГКЦ зазначив, що Українська Греко-Католицька Церква буде не в змозі провести ефективну календарну реформу сама, тому хоче це зробити разом із православними братами.

Leopolis.news