logo
15/08
14/08
13/08
12/08
11/08
10/08
2 ...

Молдова посилила «коронавірусні» обмеження

14-01-2022 15:59963

Молдова посилила «коронавірусні» обмеження
Фото: focus.ua

У Молдові до 15 березня продовжили надзвичайний стан в охороні здоров'я через поширення коронавірусу, в зв'язку з чим у країні запровадили нові обмеження.

Таке рішення ухвалила 13 січня комісія з НС в охороні здоров'я, про що в уряді повідомили лише наступного дня, передає Укрінформ із посиланням на NewsMaker.

Так, з 17 січня тим, хто в'їжджає в країну, потрібно буде надати один з чотирьох документів, що підтверджують відсутність коронавірусу: сертифікат (паперовий або в електронному форматі) про повний курс вакцинації (дійсний через 14 днів); медичний висновок, що підтверджує, що людина за останні півроку перехворіла на коронавірус; тест, що підтверджує наявність антитіл (дійсний три місяці з моменту здачі); експрес-тест або ПЛР-тест, зроблені за 48 та відповідно 72 години до в'їзду в країну.

Ті, хто не нададуть ці документи, мають провести 14 днів на карантині.

Однак його можна буде перервати на сьомий день, якщо ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19 покаже негативний результат.

Від карантину звільняються лише діти до 12 років, які не мають симптомів інфікування, учні до 18 років, які приїхали на навчання в Молдову, громадяни, які прибули на лікування, транзитні пасажири, які мають залишити Молдову протягом 24 годин.

До 17 січня діють правила, згідно з якими при в'їзді з країн червоної зони всі, незалежно від того, вакцинована людина чи ні, мають пред'являти результати ПЛР-тесту.

Також у ресторанах міст «помаранчевої» зони необхідно буде пред'являти сертифікат про вакцинацію.

Leopolis.news