logo
22/05
20/05
19/05
18/05
2 ...

Представники Талібану прибули в Осло для переговорів

23-01-2022 13:25463

Представники Талібану прибули в Осло для переговорів
Фото: dw.com

Уперше з моменту захоплення влади в Афганістані «Талібан» проведе офіційні переговори із західними чиновниками в Європі. Зустріч буде присвячена гуманітарній допомозі.

Про це пише «DW».

Делегація радикального ісламістського руху «Талібан» уночі суботи, 22 січня, прибула до норвезької столиці Осло на триденні переговори із західними чиновниками та представниками афганського громадянського суспільства в еміграції.

Цей візит стане першою зустріччю талібів із західними дипломатами в Європі після захоплення влади в Афганістані в серпні минулого року. Делегація з 15 чоловіків прибула на літаку, організованому урядом Норвегії. Її очолює міністр закордонних справ талібського уряду Амір Хан Муттакі.

Темою переговорів стануть права людини та гуманітарна допомога афганському народу. Делегати досі невизнаного жодною країною режиму зустрінуться з представниками Норвегії та Європейського Союзу, а також з представниками Великобританії, Франції, Німеччини, Італії та США. Утім, як передає агенція AFP, міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хюітфельдт ще до початку переговорів підкреслила, що вони «не являтимуть собою легітимізацію чи визнання талібів».

Очікується, що «Талібан» також зустрінеться з афганцями з громадянського суспільства, в тому числі жінками-лідерками та журналістами.

Представник Держдепартаменту США заявив, що на порядку денному переговорів буде «формування представницької політичної системи, реакція на невідкладні гуманітарні та економічні кризи, проблеми безпеки та боротьби з тероризмом, а також права людини, особливо освіта для дівчат і жінок».

Речник «Талібану» Забіхулла Муджахід запевнив AFP, що нова влада Афганістану вжила »заходів для задоволення вимог західного світу», сподівається зміцнити відносини з європейськими країнами «за допомогою дипломатії», і прагне «перетворити атмосферу війни… в мирну ситуацію».

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news