logo
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
23/05
2 ...

Країни НАТО відправляють додаткові кораблі та літаки для стримування Росії

24-01-2022 16:50471

Країни НАТО відправляють додаткові кораблі та літаки для стримування Росії
Фото: nato.int

Союзники НАТО переводять сили в режим бойової готовності та направляють додаткові кораблі та винищувачі до розгортання НАТО у Східній Європі, посилюючи стримування та оборону союзників, оскільки Росія продовжує нарощувати війська в Україні та навколо неї.

Про це повідомляє пресслужба НАТО.

«Упродовж останніх днів ряд членів Альянсу зробили оголошення щодо поточних або майбутніх розгортань. Данія відправляє фрегат до Балтійського моря і збирається відправити чотири винищувачі F-16 до Литви на підтримку довготривалої місії НАТО з охорони повітряної поліції в регіоні. Іспанія відправляє кораблі для приєднання до військово-морських сил НАТО і розглядає можливість відправки винищувачів до Болгарії. Франція висловила готовність відправити війська до Румунії під командуванням НАТО. Нідерланди відправляють два винищувачі F-35 до Болгарії з квітня для підтримки діяльності НАТО з повітряної поліції в регіоні, а також переводять корабель і наземні підрозділи в режим очікування для Сил реагування НАТО. Сполучені Штати також дали зрозуміти, що розглядають можливість збільшення своєї військової присутності у східній частині Альянсу», – йдеться у заяві.

«Я вітаю союзників, які надають додаткові сили для НАТО. НАТО продовжуватиме вживати всіх необхідних заходів для  захисту всіх союзників, у тому числі шляхом посилення східної частини Альянсу. Ми завжди будемо реагувати на будь-яке погіршення нашого середовища безпеки, в тому числі шляхом посилення нашої колективної оборони», – зазначив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

 

Як відомо, раніше президент США Джо Байден заявив про можливість розміщення кількох тисяч американських військових, літаків і кораблів на території країн Балтії та Східної Європи, які є членами НАТО.

Натомість Росія просуває свій ультиматум не розширювати НАТО новими членами включно з Україною та вивести контингент Альянсу з країн, що долучилися до нього після 1997 року.

НАТО однозначно відкинуло ці вимоги.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news