logo
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

В «Чорнобильську лікарню», благодійники придбали хірургічне обладнання за кошти, які збирали на порятунок друга

26-01-2022 11:10534

В «Чорнобильську лікарню», благодійники придбали хірургічне обладнання за кошти, які збирали на порятунок друга
Фото: Тvoemisto.tv

Друзі загиблого у жовтні минулого року Геннадія Нечая допомогли придбати хірургічне електрокоагуляційне обладнання BOWA ARC 250 для операційної Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. 

Кошти, які вони збирали на порятунок товариша, витратили на добру справу – і тепер «електроніж» рятуватиме життя малечі. Це вже другий такий комплект у ЗУСДМЦ, вже існуючий BOWA ARC 450, повідомили у пресслужбі медзакладу.

Геннадій Нечай потрапив під потяг на вулиці Княгині Ольги наприкінці минулого року за незрозумілих обставин. Понад 10 днів приятелі усіма силами намагались втримати його і не відпускали: щиро молились, чергували у реанімації лікарні, збирали кошти на лікування. Та дива не сталось і Генадій не вижив.

У пам’ять про друга, який передчасно покинув цей світ, вирішили усі зібрані кошти, що залишились віддати на придбання сучасного електрокоагуляційного обладнання для операційної ЗУСДМЦ. 

«Для нас було дуже важливо, щоб ці кошти пішли туди, де зможуть принести найбільшу користь. Так, як Гена дуже любив допомагати людям і завжди був підтримкою для всіх нас. Думаємо, що він оцінив би наш вчинок і зрадів тому, що ми допомогли багатьом діткам, яким потрібно провести операції», – говорять друзі Геннадія Андрій Шмідт та Масюк Соломія.

Один такий комплект BOWA ARC 450 уже слугує лікарям у Центрі, де щодня роблять надскладні операції (понад 1500 у рік), додатковий пристрій розширить можливості надання необхідної допомоги важкохворим діткам лікарні, і надасть змогу проводити одночасно два оперативних втручання у різних пацієнтів. 

Загальна вартість апарату 324 тис. грн, з них 215 тис. грн, а це 60% вартості передали друзі Геннадія Нечая, решту коштів зібрав БФ «Крила надії».

«Наш фонд завжди у своїй діяльності завжди дотримується основних пріоритетів, щоб наші діти отримали якісну, суперсучасну, безпечну допомогу. Тому ми завжди підтримуємо проєкти розширення спроможності, в цьому випадку хірургічної служби ЗУСДМЦ, у закупівлі нового сучасного обладнання», - поділилась думками Наталя Ліпська, засновниця БФ «Крила Надії».

Нагадаємо, торік у цій лікарні вперше у Львові та у Західній Україні трансплантацію нирки у дитини. Такі операції провели дві в році. Цьогоріч у ЗУСДМЦ відкривають «Клініку онкології та трансплантації кісткового мозку», де проводитиметься трансплантація кісткового мозку у дітей. Також робитимуть операції з трансплантації нирки та розпочнуть трансплантацію печінки у дітей. З огляду на всі ці плани у цьому році, подароване електрокоагуляційне обладнання для операційної є вкрай важливим та необхідним, переконані хірурги ЗУСДМЦ. Тому бажання друзів Геннадія Нечая, щоб кошти були спрямовані на порятунок життя, буде реалізовано цілковито.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news