logo
23/02
22/02
21/02
20/02
19/02
16/02
2 ...

Зеленський звернувся до «слуг», що хочуть змінити державний гімн: Не виставляйте себе дурнями

03-04-2022 11:371432

Зеленський звернувся до «слуг», що хочуть змінити державний гімн: Не виставляйте себе дурнями

Президент Володимир Зеленський закликає нардепів від «Слуги народу», які пропонують змінити слова гімну України, не виставляти себе дурнями.

Про це Зеленський заявив у своєму відеозверненні, пише «Українська правда».

Пряма мова: «Хочу сказати декілька слів і тим політикам, деяким депутатам Верховної Ради України, які абсолютно не розуміють, що відбувається в серцях наших людей. Настільки не розуміють, що аж придумали змінювати національний гімн.

У мене питання до цих осіб: а що ви у своєму житті зробили такого, щоб у вас з'явилося моральне право змінювати слова гімну? Ви що – видатні поети? Може, ви відзначилися чимось у боях за Україну? Чи зараз час такий прийшов, що можна гімн міняти і це треба, коли тобі захочеться? Заспокойте емоції. Припиніть виставляти себе дурнями».

«І навіть якщо випадково за щось подібне проголосують, все одно мого підпису під такими законопроєктами не буде. Не витрачайте час».

Деталі: Президент висловив думку, що авторам цих та подібних пропозицій варто було би взяти зброю в руки та вирушити на поле бою. «Лише там щось зрозумієте», - додав він.

Що передувало: 28 березня двоє народних депутатів від «Слуги народу» – Іван Юнаков та Георгій Мазурашу – внесли до Верховної Ради законопроєкт про зміну слів національного гімну України на такі:

«Процвітає України, її слава й воля!

Вже нам браття українці усміхнулась доля!

Гинуть наші вороженьки, як роса на сонці,

Бо пануємо ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми зміцнили за нашу свободу,

Бо віками ми є браття козацького роду!

Чорне море нам сміється, дід Дніпро радіє

Бо у нашій Україні доленька квітніє!

А завзята праця щира всіх нас об’єднає

Пісня волі в Україні гучніше лунає!

Приспів:

Душу й тіло ми зміцнили за нашу свободу,

Бо віками ми є браття козацького роду!»

«Прийняття проєкту закону та викладення державного гімну України в новій редакції ознаменує новий історичний етап розвитку Української держави, її народу та нації, закріпить перемогу в боротьбі за існування та захисту незалежності», – йдеться в пояснювальній записці.

Leopolis.news