logo
03/08
02/08
30/07
29/07
28/07
27/07
24/07
18/07
17/07
12/07
11/07
2 ...

Священники УПЦ МП вимагають церковного трибуналу для патріарха Кирила

11-04-2022 10:521131

Священники УПЦ МП вимагають церковного трибуналу для патріарха Кирила
Фото: ілюстративне

Священники Української православної церкви Московського патріархату збирають підписи під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков «із позовом проти патріарха Кирила».

Про це повідомив протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук у Facebook.

Він зазначає, що вже багато століть в Православній Церкві існує традиція звертатися до суду такого Собору у випадку серйозних конфліктів. Собор Східних Патріархів неодноразово розглядав позови проти найвищих церковних сановників.

«Сьогодні, коли Московський патріарх Кирил відверто підтримує загарбницьку війну Росії проти України, ми, священники Української Православної Церкви, вирішили звернутися до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила.

Головні наші звинувачення:

1. Кирил проповідує доктрину «русского мира», яка не відповідає православному вченню та має бути засуджена як єресь;

2. Кирил скоїв моральні злочини, благословивши війну проти України і повністю підтримавши агресивні дії російських військ на території України.

Ми сподіваємося, що Собор Предстоятелів Древніх Східних Церков розгляне наше звернення та винесе своє справедливе рішення», – йдеться у зверненні священиків.

Станом на 11.04.22 01:01 звернення підписав 191 священник з різних єпархій УПЦ МП.

У ньому, зокрема, йдеться: «Ми, священники Української Православної Церкви, в ці трагічні дні, коли триває жорстока війна Російської Федерації проти України, вважаємо своїм пастирським обов’язком звернутися до усієї повноти Світового Православ’я».

«Дії патріарха Кирила викликали масове обурення серед духовенства та вірних Української Православної Церкви», – зазначають священники.

У зверненні священники закликають Предстоятелів Помісних Православних Церков «засудити військову агресію Російської Федерації проти України».

Також у зверненні закликають розглянути публічні заяви Кирила і «на всеправославному рівні доктрину «русского мира», яку протягом багатьох років пропагує патріарх Кирил і яка стала одним з ідейних виправдань війни Російської Федерації проти України».

Після розгляду священики просять «надати цій доктрині оцінку з точки зору православного вчення та в разі засудження цієї  доктрини, притягнути патріаха Кирила до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол».

Leopolis.news