logo
06/07
05/07
04/07
03/07
02/07
01/07
2 ...

Новий евакуаційний медпотяг привіз першу групу хворих та поранених цивільних до Львова (ФОТО)

27-04-2022 13:15582

Новий евакуаційний медпотяг привіз першу групу хворих та поранених цивільних до Львова (ФОТО)
Фото: Руслан Литвин

Спеціально облаштований 8-вагонний медичний поїзд «Укрзалізниці» 26 квітня привіз до Львова 25 пацієнтів різного ступеню важкості у супроводі бельгійських лікарів та українських волонтерів.

Про це повідомляє «Укрзалізниця».

«Укрзалізниця» раніше вже надала в розпорядження «Лікарів без кордонів» (MSF) 4 переобладнаних вагони. У рамках спільного проєкту з МОЗ України, протягом останнього місяця медпоїздами вдалося перевезти понад 300 цивільних пацієнтів та членів їхніх родин із зон бойових дій.

Новий поїзд являє собою переобладнаний колійний шпиталь з окремим вагоном інтенсивної терапії, апаратом УЗД, дюжиною кисневих концентраторів, дефібриляторами, кардіомоніторинговою системою та інфузійними помпами.

«Транспортування медичними вагонами дозволяє врятувати з-під лінії вогню найменш мобільних хворих та поранених для подальшого спеціалізованого лікування в Україні та за її межами, - каже Олександр Перцовський, керівник пасажирського напрямку «Укрзалізниці». – Цей поїзд був зібраний та оснащений буквально за три тижні, а загалом вже 23 старі пасажирські вагони зараз отримали нове життя й призначення під час війни».

«Ми розпочали з того, що максимально швидко запустили в експлуатацію коротший медичний потяг, адже потреба була невідкладною, - каже Марі Бертон, координатор проекту медичних потягів з боку MSF. - Тепер ми переходимо до більшого та більш технічно досконалого медичного потягу. Це дає нам змогу краще допомогти лікарням на сході з транспортуванням найбільш вразливих пацієнтів, а відтак зберегти їм місце для лікування нових поранених».

Рейси медичного поїзда не розголошуються і продовжаться на регулярній основі.

Довідка: MSF або Medecins Sans Frontieres (штаб-квартира у Бельгії) – «Лікарі без кордонів», незалежна міжнародна медична гуманітарна організація. Лауреат Нобелівської премії миру 1999 року за гуманітарну діяльність та допомогу постраждалим під час збройних конфліктів, від природних і техногенних катастроф. Наразі в Україні команда MSF налічує близько 120 міжнародних, а також понад 200 українських співробітників. Набір до лав волонтерів MSF постійно відкритий.

Leopolis.news