logo
01/07
29/06
28/06
26/06
23/06
22/06
21/06
20/06
2 ...

У Львові оцифровують пам’яток архітектури

03-05-2022 14:24561

У Львові оцифровують пам’яток архітектури
Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові проводять 3D-сканування пам’яток архітектури.

Лазерне сканування дозволяє зафіксувати усі параметри пам’ятки і, у разі руйнування, відворити її точну копію, інформує пресслужба ЛМР.

Такі роботи, для потреб в реставрації, у місті розпочали ще до війни, а в сьогоднішніх умовах вони є особливо актуальними. І якщо раніше для сучасного документування об’єктів використовували і дрони, то зараз безпілотники можуть застосовувати тільки в інтер’єрах.

«3D-сканування – дуже потрібна річ. Його треба мати на випадок збройного конфлікту й руйнування. Адже це документація, за якою потім можна відтворити пам’ятку. Це також добрий інструмент для реставраційних робіт. Ми можемо базуватися на ньому при виготовленні проектно-кошторисної документації.

Раніше таке 3D-сканування виконувалось під час проєктування замість традиційних обмірів, а зараз робимо на найважливіших пам’ятках. У сьогоднішніх умовах використання дронів обмежено. Тому сканування виконується іншими методами, але дрони використовуються в інтер’єрах», – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

На сьогодні в місті в основному оцифровано унікальні пам’ятки. Серед них – Домініканський та Бернардинський костели, каплиця Боїмів та Сикстів, тощо.

Оцифрування об’єктів культурної спадщини проводять за позабюджетні кошти. «Це робиться не за міські кошти, а за кошти доброчинців. У Львові маємо щонайменше 2-3 фірми, які можуть виконувати ці сканування», - додала Лілія Онищенко.

Leopolis.news