Генерал Собко запевняє, що 100% бійців тероборони, залучених до бойових дій, мають усі засоби захисту

https://leopolis.news/post/64222/general-sobko-zapevnyae-shcho-100-biyciv-teroborony-zaluchenyh-do-boyovyh-diy-mayut-usi-zasoby-zahystu-

17/05/2022

Про це він сказав на сьогоднішньому брифінгу. 

З його заяв виокремили таке:  

  • 100% військовослужбовців, які залучені до ведення бойових дій, мають засоби захисту, шоломи, бронежилети і засоби для надання меддопомоги; 
  • важливо пам’ятати, що наші підрозділи та частини завжди діють у складі створених угруповань військ і сил під єдиним керівництвом. По своїй суті, вони є легкою піхотою. Тому, розуміючи це, командування приймає своєчасне рішення і забезпечує позаштатним озброєнням, таким як: міномети, протитанкові комплекси, гранатомети чи переносні зенітно-ракетні комплекси. Крім того, в бою вони мають підтримку: вогневу та артилерійську.

Щодо професійної підготовки особового складу Сергій Собко зазначив, що більшість заходів відбуваються до виходу в район бойових дій. Проте, за його словами, бувають і випадки, коли позаштатне озброєння надходить вже в місцях виконання завдань. Тож командири змушені проводити допідготовку безпосередньо в тилових смугах.

Як повідомляли, ВРУ проголосувала за закон, яким бійцям тер оборони дозволено виконувати завдання у районах бойових дій. Однак станом на 16 травня цей законопроєкт ще не підписав президент, а отже – він поки не чинний.

9 травня відомий львівський журналіст Микола Савельєв, який також є бійцем ТРО Львівщини і зараз перебуває на передовій, розповів реальну ситуацію на фронті та проблеми терооборонівців.  За його словами, засоби захисту бійці ТРО купували самостійно або отримали від волонтерів. Вони платили навіть за бензин, щоб доїхати до зони бойових дій.

15 травня Зеленський змінив керівника Сил тероборони.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news