logo
30/06
29/06
28/06
27/06
2 ...

До кінця літа сили рф занепадуть, а Україна матиме достатній потенціал для контрнаступу – генерал США

20-05-2022 16:26364

До кінця літа сили рф занепадуть, а Україна матиме достатній потенціал для контрнаступу – генерал США
Фото: whoswhos.org

Генерал-лейтенант США у відставці, колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес прогнозує, що до кінця літа російські сили в Україні виснажаться, і ЗСУ матимуть достатній потенціал для початку контрнаступу.

Про це він сказав в інтерв'ю «Голосу Америки».

За словами Годжеса, росії в Україні святкувати нема чого, а її солдати показали себе як убивці, які використовують зброю проти цивільних об'єктів.

«Зрозуміло, що вони захопили територію, завдають величезної шкоди економіці України. Вони блокують експорт зерна. Попереду ще багато викликів, але нічого з цього не можна назвати перемогою для росії, зважаючи на те, які цілі ставив Кремль перед собою. Відверто кажучи, я думаю, що росія не може продовжувати робити нескінченно те, що вона робить. Думаю, кульмінація настане десь наприкінці літа, коли в них закінчаться люди, амуніція та воля до боротьби», – сказав генерал.

 «З такими боями, втратами амуніції та військових, думаю, що під кінець літа - кінець серпня, початок вересня російські сили занепадуть та Україна матиме достатній потенціал для початку контрнаступу. Щоб витиснути російські сили назад принаймні до лінії 23 лютого. Думаю, це станеться до вересня», – додав він.

Годжес переконаний, що Путін, навіть програючи війну, не використовуватиме ядерну зброю, оскільки вона не дасть йому жодних переваг, а загроза її застосування, навпаки, дає певні важелі впливу.

«Також, думаю, навколо путіна є люди, які думають, що життя після путіна існує. Тому, гадаю, використання ядерної зброї малоймовірно. Але він не здасться просто так, він не скаже: «Я був неправий, тому я піду». Росію треба перемогти на полі бою, потрібно розбити російські сили на полі бою. Саме тому не можна гальмувати у наданні Україні допомоги і ресурсів, які їй потрібні», – зазначив генерал.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news