logo
30/06
29/06
28/06
27/06
2 ...

Відзавтра росія припиняє поставки газу до Фінляндії

20-05-2022 19:18371

Відзавтра росія припиняє поставки газу до Фінляндії
Фото: ukrinform.ua

Російський Газпром повідомив фінську Gasum про припинення постачання газу з 7:00 суботи, 21 травня – раніше компанія відмовилася платити за блакитне паливо рублями на вимогу Кремля.

Про це повідомляє «Економічна правда».

«Імпорт природного газу з росії за контрактом на постачання Gasum буде припинено в суботу, 21 травня о 07.00», –  пише компанія. Відповідне повідомлення від «дочки» Газпрому, «Газпром експорту», компанія отримала вдень у п’ятницю.

«Починаючи з завтра (21 травня) та протягом майбутнього літнього сезону, Gasum буде постачати природний газ своїм споживачам з інших джерел через трубопровід Balticconnector (який з'єднує Фінляндію та Естонію)», – заявили у компанії.

Генеральний директор Gasum Міка Вільянен заявив, що «дуже прикро», що поставки за контрактом припиняються, але компанія була готова до такого сценарію і за умови, що не буде збоїв у газотранспортній мережі, зможе забезпечити всіх споживачів газом у найближчі місяці.

Раніше компанія відмовилася платити за російський газ рублями, чим відкинула новий кремлівський механізм. 

Таким чином Фінляндія приєдналася до Польщі та Болгарії, поставки газу яким Росія вимкнула ще у квітні з тієї ж причини – неоплати в рублях.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news