logo
06/07
2 ...

Козицький застеріг Митрополита УПЦ МП: Громадська думка на межі терпіння

27-05-2022 13:531361

Козицький застеріг Митрополита УПЦ МП: Громадська думка на межі терпіння
Фото: loda.gov.ua

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький прокоментував звернення Митрополита УПЦ МП Філарета щодо порушення прав вірян.

Як зазначає пресслужба ЛОВА, учора Митрополит Львівський і Галицький Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Філарет (Кучеров) звернувся до начальника Львівської ОВА Максима Козицького, керівництва поліції та СБУ Львівщини у соцмережі зі зверненням, щодо порушення прав вірян і священників Львівської єпархії УПЦ (МП) органами місцевого самоврядування.

За словами Козицького, будь-які насильницькі дії та порушення чинного законодавства справді не мали б мати місця. Він закликав правоохоронні органи здійснити перевірку наведених фактів для встановлення обставин і чи дійсно такі факти мали місце та чи порушували вони чинне законодавство.

Триває збір підписів про заборону УПЦ МП в Україні

«Високопреосвящений Митрополит Філарет (Кучеров) має розуміти та враховувати суспільні настрої мешканців не лише Львівщини, але й всієї України. Українці мають повне право ставити питання щодо існування в Україні релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться на території країни-агресора та в країні, що розв’язала проти нас війну та вбила десятки тисяч мирних мешканців!

Громади ж Львівської єпархії УПЦ (МП), якраз і є такими, керівний центр яких знаходиться на території країни-агресора. І це встановлено спеціальною релігієзнавчою експертизою, затвердженою наказом Міністерства культури України від 25.01.2019 № 37.

Цілком щиро передбачаю, що якщо в найближчі дні не відбудеться жодного загальноцерковного рішення УПЦ (МП) щодо їх подальшого існування поза структурою РПЦ, то ситуація в суспільстві лишень загострюватиметься. Громадська думка перебуває на межі свого терпіння через війну, численні жертви та беззаконня, які чинять московські війська в наших селах та містах.

Мені дуже приємно, що митрополит Львівський і Галицький УПЦ (МП) Філарет так ревно переймається питаннями дотримання чинного законодавства. Тож користуючись нагодою хочу нагадати, що жодна громада Львівської єпархії УПЦ (МП) не виконала норм Закону України від 20.12.2018 № 2662-VIII щодо перейменування церков, центри яких знаходяться у країні-агресорі. Таким чином їхні статути наразі втратили чинність, що де-факто означає втрату правочинності цих юридичних осіб», – написав у своєму публічному дописі у соцмережах начальник Львівської ОВА.

Як повідомляли, заборону УПЦ МП підтримує більше половини українців.

Нещодавно діяльність московського патріархату заборонили у Дрогобичі та Стрию.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news