logo
12/08
10/08
09/08
03/08
02/08
30/07
29/07
28/07
27/07
24/07
18/07
2 ...

За 1-2 червня вісім громад УПЦ (МП) перейшли в ПЦУ

03-06-2022 13:001031

За 1-2 червня вісім громад УПЦ (МП) перейшли в ПЦУ
Фото: РІСУ

Вісім громад у чотирьох областях змінили свою юрисдикцію з УПЦ МП до ПЦУ за 1-2 червня.

Про це пише РІСУ.

1 червня громада храму Різдва Богородиці с. Велика Каратуль на Київщині одноголосно ухвалили рішення про перехід до лона Православної Церкви України.

Того ж дня відбулися збори релігійної громади церкви апостола Іоанна Богослова у селі Строкова на Київщині щодо переходу з УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України. 59 жителів, які зібралися, проголосували за це рішення, проти – дві особи. Голосування проводили без бюлетенів, просто піднятими руками. Настоятель громаду не підтримав, хоча й засудив російську агресію проти України.

1 червня в управлінні Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ владика Паїсій прийняв представників релігійний громад Московського патріархату, які на загальних зборах вирішили приєднатися до Православної Церкви України:

Свято-Успенська с. Туровець Житомирського району;

Свято-Михайлівська с. Вигнанка Любарського району та

Свято-Миколаївська смт. Попільня Попільнянського району.

Настоятелі храмів не підтримали рішення своїх громад.

Також і громада Успіння Богородиці смт. Линовиця на Чернігівщині перейшла до ПЦУ.

2 червня відбулися збори релігійної організації Свято-Михайлівського храму села Чернелівка Красилівської ТГ. Присутні на зборах одностайно підтримали перехід з УПЦ МП до помісної Православної Церкви України, — повідомив голова Хмельницької райради Олександр Чорнієвич.

Цього дня в єпархіальному управлінні у Житомирі владика Паїсій прийняв дві релігійні громади УПЦ МП з Малинського району, які вирішили приєднатися до Православної Церкви України: Свято-Михайлівська с. Старі Вороб‘ї та Свято-Казанська с. Будо-Вороб‘ї. Настоятелі храмів не підтримали рішення своїх громад.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news