logo
30/09
29/09
28/09
2 ...

Європарламент підтримав надання Україні та Молдові кандидатського статусу в ЄС

23-06-2022 13:25649

Європарламент підтримав надання Україні та Молдові кандидатського статусу в ЄС
Фото: euromanet.eu

Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом надати статус кандидата на членство в Європейському Союзі для України та Молдови, а також підтримати європейську перспективу для Грузії.

 

Резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту, проти висловилися 45, ще 14 – утрималися, повідомила пресслужба Європарламенту.

У документі парламентарі закликають Європейську раду «невідкладно» надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС.

Те ж саме рекомендується для Грузії, «коли її уряд виконає» пріоритети, на які вказала Європейська комісія.

«У контексті жорстокої російської загарбницької війни проти України цей крок буде прирівнюватися до демонстрації лідерства, рішучості та бачення, кажуть євродепутати. Вони наполягають на тому, що не існує «швидкого шляху» для членства в ЄС і що вступ залишається структурованим і заснованим на заслугах процесом, який вимагає виконання критеріїв членства в ЄС і залежить від ефективного впровадження реформ», – відзначили євродепутати.

Європарламент запрошує владу України, Республіки Молдова та Грузії «недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу», прискорити реформи з метою якнайшвидшого ефективного виконання критеріїв членства в ЄС.

«Українці, молдавани та грузини заслуговують жити у вільних, демократичних і процвітаючих країнах, які є гордими та відданими членами європейської родини, заявляють євродепутати, закликаючи Європейську Раду зробити важливий перший крок до реалізації законних прагнень громадян цих трьох країн. країни», – відзначено у резолюцію Європарламенту.

Фінальне рішення щодо надання статусу кандидатів країнам буде ухвалено на саміті держва-членів ЄС, який починається сьогодні в Брюсселі і триватиме два дні.

Як повідомляли, 17 червня Європейська комісія оприлюднила свій висновок, у якому рекомендувала визнати європейську перспективу Україні та надати нашій державі статус кандидата на вступ до спільноти.

Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії.  

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news