logo
02/10
21/09
20/09
11/09
09/09
08/09
05/09
04/09
25/08
2 ...

Угорці кажуть, що не заперечують проти транзиту зброї до України через свою територію

19-07-2022 16:312092

Угорці кажуть, що не заперечують проти транзиту зброї до України через свою територію
Фото: city-adm.lviv.ua

Заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр заявив, що угорці готові пропускати через свою територію усю допомогу, яку надають інші країни Україні, у тому числі і військову.

Про це він сказав під час зустрічі з міським головою Львова Андрієм Садовим, інформує пресслужба ЛМР.

Раніше Угорщина заперечувала проти постачання західної зброї Україні, щоб не наражати на небезпеку російських обстрілів угорців, які проживають на Закарпатті. Та сьогодні під час зустрічі із міським головою Львова Левенте Мадяр запевнив, що треті країни можуть користуватися територією Угорщини для постачання зброї в Україну.  

«Ми вражені подіями, які тут відбуваються, ми дійсно співчуваємо вам. За останні 200 років ми з росією воювали тричі. Ці війни були не на життя, а на смерть.

На відміну від багатьох західних партнерів, ми на собі відчули, що це таке протистояння цій величезній східній державі. При цьому, сама Угорщина не постачатиме своєї зброї – це наша стратегічна позиція. Однак треті країни можуть користуватися нашою територією», – сказав Левенте Мадяр.

За його словами, Угорщина готова прийняти українських дітей у свої санаторії та табори. Також угорська делегація запропонувала допомогти у лікуванні цивільних та військових у своїх медзакладах, а також запевнила у готовності надати 1000 стипендій для українців у своїх університетах.

Leopolis.news