logo
03/10
02/10
30/09
29/09
28/09
26/09
2 ...

«Харківські угоди»: ДБР оголосило підозру двом міністрам часів Януковича

25-07-2022 15:06368

«Харківські угоди»: ДБР оголосило підозру двом міністрам часів Януковича
Фото: focus.ua

За матеріалами ДБР повідомлено про підозру в держзраді двом колишнім міністрам часів Януковича за підготовку Харківських угод.

Слідчі ДБР зібрали докази для притягнення до кримінальної відповідальності двох колишніх міністрів у вчиненні державної зради під час розробки проєкту, погодження, підписання, ратифікації та імплементації Угоди між Україною та рф з питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України від 21 квітня 2010 року, т.з. Харківських угод.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

«Заступник генерального прокурора підписав повідомлення про підозру колишньому міністру юстиції (Олександру Лавриновичу, – ред.). Також слідчі ДБР, за погодженням прокурора, оголосили підозру колишньому міністрові закордонних справ України (Костянтину Грищенко, – ред.)», – йдеться в повідомленні.

За оперативною інформацією, фігуранти перебувають за кордоном, тому підозри оголошені заочно. 

Як зазначили у ДБР, досудовим розслідуванням встановлено, що зміст та умови Угоди між Україною та рф з питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України були нав’язані президентом рф дмитром медвєдєвим тодішньому прем’єр-міністру України.

Повністю усвідомлюючи наслідки підписання цієї угоди, колишній прем’єр-міністр України та залучені міністри створили умови для продовження перебування чорноморського флоту рф на території України на 25 років. Це сприяло нарощуванню військової техніки та особового складу збройних сил держави агресора, які були використані під час анексії АР Крим та Севастополя у 2014 році.

Колишні міністри брали участь у підготовці проєкту цієї угоди, зокрема розпорядження Кабміну про його схвалення та проєкт Закону України про ратифікацію цієї угоди. Він також організував їх погодження керівниками центральних органів виконавчої влади та правоохоронних органів для створення ілюзії законності процедури підготовки проєкт документів перед їх підписанням та ратифікацією.

Зазначимо, що всупереч ч. 3 ст. 4 Закону України «Про міжнародні договори України» проєкт Угоди перед ухваленням навіть не пройшов правової експертизи.

Ексміністри підозрюються у вчиненні державної зради – дій в інтересах рф на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

Як відомо, 21 квітня 2010 року у Харкові Віктор Янукович підписав від імені України угоду між Україною та російською федерацією. Цим документом на 25 років продовжили строк перебування чорноморського флоту рф у Севастополі. Зробив він це під приводом отримання знижки на природний газ.

У 2021 році про підозру вже повідомлено Віктору Януковичу та Миколі Азарову за вчинення державної зради, які оголошені в розшук.

Розслідування триває.

Як писав Leopolis.news, Президент Володимир Зеленський звільнив Руслана Демченка з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. У 2010 році Демченко лобіював «харківські угоди», за якими Україна продовжила термін перебування російського Чорноморського флоту в Криму, який рф окупувала у 2014 році. 

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news